Typů markýz je mnoho

3Typů markýz na trhu objevíte spoustu. Například markýzy horizontální, svislé, kazetové, polo-kazetové, markýzy s výklopnými rameny, markýzy pro stínění teras a pergol nebo markýzy stínící zimní zahrady. Jakýkoliv typ markýzy lze ovládat buď pomocí elektromotoru nebo mechanicky. K výrobě potahu se používají velmi kvalitní tkaniny moderních vzorů a barev. Markýzy venkovní jsou ideálním prvkem, který vám pomůže zastínit velké plochy jak u domu, tak u restaurace či prodejny. Markýzy mají stále větší uplatnění jako ochrana proti slunci. Upevňují se k fasádě a proto dotvářejí celkový vzhled jakéhokoliv objektu.

Kupujte kvalitní markýzy

Kvalita markýz se pozná podle spolehlivosti samotné konstrukce ale i hmotnosti a kvality látky. Látka by měla obsahovat UV filtr, který poskytuje dostatečnou ochranu před sluncem. Levné látky totiž UV filtr neobsahují a tak ve většině případů dochází k popálení pokožky i ve stínu markýzy. Mezi další důležité vlastnosti látky patří vodoodpudivá impregnace, která by měla zajistit, že vaše markýza odolá jakékoliv síle deště a nepromokne. Kvůli odtoku vody by měl být sklon markýzy minimálně 14°.

Nechte si poradit od odborníků

Dalším důležitým faktorem je trvanlivost, protože levné látky ztrácejí ochranné schopnosti a barevnost už během několika málo let. Mezi venkovní kazety patří velmi oblíbené markýzy kazetové, kterým je přezdíváno královny mezi markýzami. Mají dokonalé konstrukční řešení. Kazetové markýzy se doporučují ovládat motoricky. Základ konstrukce je samotná kazeta, ve které jsou umístěny všechny prvky konstrukce. Díky tomu jsou při zatažení dokonale chráněny ze všech směrů.

Ochranná Kazeta se vyrábí z vysoce kvalitních slitin hliníku. Díky tomu je zaručena dlouhá životnost. Při montáži je dobré poradit se s odborníky a nechat provést instalaci od příslušných dělníků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup