V Londýně můžete bydlet levně a zároveň kvalitně

Bydlet v Londýně lze i výhodně, za příznivé ceny. Důležité je vyhradit si na výběr ubytování dostatek času a nepodcenit jej. Kromě toho, že tak můžete ušetřit, máte šanci nalézt kvalitní služby, díky kterým si krátkodobý i dlouhodobý pobyt v hlavním městě Velké Británie užijete.

Ideálním místem pro ubytování je čtvrť na severu metropole Waltham Forest, kde si Češi mohou pronajmout pokoje v typických anglických domech. Městská část, ve které se před třemi lety konaly Olympijské hry, je známá jako čtvrť s největším podílem zeleně v hlavním městě Velké Británie. Ta zabírá zhruba pětinu plochy celého distriktu. Ve čtvrti si kromě parků můžete užívat i denní pouliční trh, na kterém kromě ovoce a zeleniny nakoupíte i květiny či domácí potřeby. Nemusíte se přitom bát, že za příjemné prostředí zaplatíte časově náročným dojížděním. Pokud se rozhodnete pro bydlení ve Waltham Forest, budete to mít metrem jen čtyři až šest zastávek do centra Londýna.

Důležitá je konečná cena

Zajistit ubytování v Londýně si navíc můžete i za příznivou cenu, ke které lze například za přivedení dalšího zákazníka ještě získat slevu. Solidní pronajímatelé samozřejmě uvádějí týdenní či měsíční ceny kompletně, tedy po zahrnutí všech poplatků, ať už jde o elektrickou energii, plyn, vodu, ale také různé místní poplatky či daně. Pokud byste počítali jen se samotným nájemným, tak můžete být následně nepříjemně překvapeni, jak se tato částka zvýší. V každém případě ale počítejte s tím, že většina pronajímatelů po vás bude chtít na začátku ještě vratnou kauci.

ubytovaniLondyn1_b

Zajímejte se o vybavení

O jaké další věci se před tím, než se rozhodnete pro rezervaci pokoje, zajímat? Důležité je, zda se nastěhujete do vybaveného pokoje, nebo si budete muset jednotlivé zařízení, od nábytku přes elektrospotřebiče až po nádobí, obstarávat sami. Pokud cestujete do Londýna jen krátkodobě, na několik nocí a na samotném pokoji neplánujete trávit příliš času, tak se samozřejmě bez tohoto vybavení lze obejít. Při dlouhodobém pobytu – například když se do britské metropole přestěhujete za prací – ale může jít o nepříjemný zásah do vašeho rozpočtu. Kromě toho si nezapomeňte zjistit, kolik pokojů v celém domě je nebo zda vám pronajímatel s vašimi kolegy či přáteli skutečně zajistí společné ubytování.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup