Kde se poradit při výběru kola?

Ať už sháníte jízdní kolo pro sebe, svou drahou polovičku nebo pro děti, měli byste se na nákup pečlivě připravit. Možná už máte vyzkoušeného nebo doporučeného specialistu na kola, ale i tak není od věci alespoň rámcově vědět, jaké kolo chcete a co od něj čekáte. Na internetu naleznete spoustu portálů o jízdních kolech, kde se dočtete dost informací. Jaká kola jsou vhodná do terénu (horská kola), jaká naopak do města nebo na silnice (krosová a trekingová kola). Rozhodně zde naleznete dostatek informací pro to, abyste si udělali alespoň rámcovou představu a mohli směle vyrazit do obchodu ať už reálného nebo elektronického.

Společnost MMR E-bike provozuje nejenom e-shop, ale mají také prodejny v Praze a v Plzni. Vy si tak můžete naprostou většinu prodávaných modelů rovnou vyzkoušet. A samozřejmě si u toho nechat poradit. Jak víme od specialistů z těchto prodejen, spousta lidí přijde na prodejnu a nemají ani představu, jak by mělo kolo vypadat, tedy jak často a kam s ním chtějí jezdit. Pokud kolo kupují dětem, často neznají ani výšku ani váhu dítěte. S výběrem je to potom o dost složitější.

Co byste tedy měli vědět, než navštívíte e-shop nebo prodejnu:

  1. Kdo bude na kole jezdit. Bude to žena, muž, dítě? Znáte jeho či její alespoň přibližnou výšku, váhu, věk a kondici? Jedná se o zkušeného bikera nebo začátečníka?
  2. Kam bude na kole jezdit. Náročné terény? Upravené cyklostezky a silnice? Podle toho vyberete kolo horské, krosové, trekingové, silniční, městské nebo elektrokolo. Samostatnou kategorii pak tvoří kola dětská a juniorská.
  3. Jak často bude na kole jezdit. Od tohoto parametru se odvíjí hmotnost kola, odpružení, vybavení a samozřejmě také finanční náročnost.
  4. Nejlepší je, pokud si kolo můžete vyzkoušet. Sami si nejlépe vyhodnotíte, na kterém kole se cítíte dobře a které vám lépe vyhovuje. Pokud to jen trochu jde, zvažte osobní vyzkoušení.
  5. Pokud zvažujete koupi méně známého výrobce, dejte si pozor, aby byla možnost sehnat náhradní komponenty a aby prodávající poskytoval nebo zajišťoval záruční i pozáruční servis.

Máte-li jakékoli otázky nebo nejasnosti, ptejte se. Nikdo učený z nebe nespadl a nikdo se určitě ušklíbat nebude, i když by vaše otázky mohly být úsměvné. Lepší se rovnou zeptat, než potom litovat, že jste měli přece jenom pořídit kolo jiné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup