klimatizace tepelna cerpadla

Že tu máme energetickou krizi, víme všichni. Proč nemyslet na tepelné čerpadlo?

Ceny energií strmě rostou a majitelé nemovitostí, zejména majitelé rodinných domů, zvažují investice do alternativních způsobů vytápění a ohřevu teplé užitkové vody. Jednou z těchto alternativ jsou tepelná čerpadla, konkrétně tepelná čerpadla vzduch-vzduch a tepelná čerpadla vzduch-voda. Navíc je způsob vytápění a ohřívání užitkové vody pomocí tepelných čerpadel ekologický, ve většině případů i cenově přijatelný. V každém případě platí, že tepelná čerpadla vzduch vzduch a tepelná čerpadla vzduch-voda, jejichž prodej, instalaci a následný servis zajišťuje firma KSK Praha, dokážou snížit ceny energie velmi výrazně. Pokud bychom porovnávali například s vytápěním plynem, tak dokonce velmi významně.

Jak opravdu ušetřit

Instalace tepelného čerpadla vzduch vzduch a nebo tepelného čerpadla vzduch-voda je ideální do energeticky úsporných domů, tedy domů se zdravými okny a zateplenou fasádou. V tomto případě bude výběr tepelného čerpadla vzduch vzduch a tepelného čerpadla vzduch-voda hračkou. Tepelné čerpadlo vzduch vzduch a tepelné čerpadlo vzduch voda v tomto případě nebude nutné dimenzovat na příliš velký výkon. Z toho vyplývá, že ušetříte nemalé finance.

Před pořízením tepelného čerpadla vzduch vzduch či tepelného čerpadla vzduch-voda však ještě zvažte, zda budete chtít tepelným čerpadlem pouze topit, nebo svou nemovitost v létě také ochlazovat. Je třeba se také předem rozhodnout, zda budete chtít využívat tepelné čerpadlo také k ohřevu vody.

Program Nová zelená úsporám

Z výše uvedeného vyplývá, že tepelná čerpadla vzduch vzduch a tepelná čerpadla vzduch-voda budou ideální investicí zejména do nemovitostí s nízkými ztrátami tepla. Pokud vaše nemovitost taková není, nejdříve tuto situaci řešte. V současné době vám k tomu může pomoci i finanční program Nová zelená úsporám.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup