dovolena na motorce

Jak se připravit na dovolenou na motorce

Zavazadla na motorku máte připevněná k motorce, kožená bunda je navléknutá a stále dobře padne, přesto si říkáte, jestli jste před odjezdem na dovolenou na motorce udělali skutečně maximum? Chcete vyhnout nemilým scénářům, předcházet nepříjemnostem a dalšímu? Pojďme si říct ještě několik dalších věcí, na které nezapomínat, pokud se na dovolenou na motorce budete chtít přece jenom letos (nebo někdy v budoucnu) vydat.

Důkladná kontrola je alfou i omegou

Klíčem k vysněné dovolené na motorce bez zbytečných negativních scénářů je především důkladná kontrola. Nikdo se nechce během cesty zastavovat v servisu a měnit například brzdové destičky nebo platit si dražší opravu, která vám značně zúží rozpočet vytyčený pro tento typ dovolené.

Kromě toho, že si sami alespoň okem projdete motorku a všechny její části, je vhodné si nechat motorku zkontrolovat také svým servisním technikem. Zejména pokud jedete za hranice, kde se chcete dvojnásobně vyvarovat návštěvě servisů.

Dostatek zavazadel pro uschování věcí

Možná si říkáte, že dovolená na motorce je hloupost, protože se vám na ni nevejdou všechny potřebné věci. Ale ve výsledku toho tolik nepotřebujete, tím si můžete být jistí. Navíc pokud svou motorku ověsíte zavazadly v podobě kufrů nebo textilních brašen, vznikne vám tolik odkládacího prostoru, až se sami budete divit.

Zatímco kufry patří zpravidla na zadní část motorky, brašny jsou umístěny po stranách a kožená rolka obvykle na řídítkách, kde uchovává nezbytnosti, které potřebujete mít vždycky po ruce.

S výběrem věcí buďte striktní

I když vám zavazadla na motorku přinesou mnoho prostoru pro uschování věcí, stejně budete muset udělat pořádnou redukci toho, co si vezmete a co ne. S výběrem věcí buďte velmi striktní, vezměte skutečně jen to nejzákladnější, bez čeho se neobejdete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup