GESTA podporuje mládežnický vrcholový sport

Hlavní náplní sportovního oddílu Šerm Ostrava je především práce s mládeží. Oddíl je zaměřen na šerm fleretem a přední umístění v národním žebříčku a pravidelná účast na  Mistroství světa a soutěží Světového poháru, řadí nejen výsledky tento oddíl k největším v ČR.

 

Není velkých a malých sportů. Historie českého šermu se datuje rokem 1902 a je jen málo známé, že na konci roku 1913 se zástupci českého šermu zúčastnili ustanovujícího zasedání Mezinárodní šermířské federace FIE a tímto krokem se čeští šermíři stali spoluzakladateli FIE.

„Mladí čeští šermíři patří bezesporu do mezinárodní špičky a my jsme rádi, že budeme blízko jejich sportovním úspěchům“, říká Radim Beňovič, ředitel GESTA, a.s. „Naše společnost se rozhodla jít cestou podpory nehlavních vrcholových sportů cíleně a pevně věříme, že je tato volba správná. Stačí si jen připomenout historické úspěchy např. Aleše Valenty nebo dnes Martiny Sáblíkové. Šerm má mnoho mladých skvělých talentů a brzy jistě budou mnohá plnit titulní stránky tisku.“

„Náš klub je jeden z nejlepších v ČR v práci s mládeží, za což hovoří zisk 16 mistrovských titulů v posledních třech sezonách.  Podpory firmy GESTA si velmi vážíme a pevně věříme, že tato podpora povede nejen k úspěchům na domácí scéně, ale hlavně také prosazení se v zahraničí“, říká Petr Neshoda, předseda klubu Šerm Ostrava.

Od založení novodobých OH v roce 1896 je šerm jedním ze 4 sportů, které byly vždy zařazeny do programu letních her. Na první novodobé olympiádě se objevily šerm fleretem a šavlí, na té další se připojil šerm kordem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup