Rychlovarné konvice – rychlost a úspora energie

Navzdory tomu že rychlovarné konvice mají příkon do 1500 do 2500 W a mohou ve starších rozvodných elektrických sítí působit jisté problémy s přetížením, jsou stál nejoblíbenějším kuchyňským spotřebičem na rychlý a efektivní ohřev vody. I za cenu vysokého příkonu rychlovarné konvice se ohřev vody v ní vyplácí víc, než ohřev vody na klasickém elektrickém sporáku – o rychlosti ani nemluvě. Kdo by dnes chtěl čekat i deset minut na přivedení vody do bodu varu na elektrickém sporáku, když může ohřát stejné množství vody za pomocí rychlovarné konvice během 2 – 3 minut?
Rychlovarné konvice za svoji existenci prodělaly jistou evoluci a jejich konečná konstrukce se ustálila na variantě dvou dílů: základně a samotné nádobě. Zatímco základna varné konvice může být neustále připojena přívodní šňůrou k elektrické zásuvce, tak nádoba včetně vytápěcí konvice může být ze základny kdykoliv odejmutá. Toto řešení nabízí velmi komfortní používaní varné konvice, kdy obsluha není limitovaná přívodní šňůrou.
O bezpečnost rychlovarné konvice se stará bimetalový spínač, který konvici vypne ve chvíli dosažení bodu varu vody, ale slouží i jako tepelná pojistka v případě možného přehřátí rychlovarné konvice v případě že je prázdná.

Eko-Produkty.Cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup