Cannondale Trail 7 2020 ARD horské kolo

Nejlepší relaxace pro unavený organismus je projížďka na horském kole

Moderní doba přináší člověku celou řadu stresových situací, a proto je nutné čas od času jednoduše vypnout a provětrat si hlavu. Jedním z osvědčených způsobů relaxace je projížďka v terénu, která má blahodárné fyziologické i psychické účinky na lidský organismus. Jaké horské kolo zvolit, aby byl aktivní odpočinek skutečným odpočinkem?

Druh terénu má zásadní vliv na výběr vhodného mtb kola

Do terénu se doporučují horská kola s odpružením, každý jezdec má ale přitom poněkud jiné potřeby. Výběr zpravidla probíhá mezi typem hardtail, který má odpruženou vidlici a pevnou zadní stavbu, druhou variantou je celoodpružené horské kolo.

Hardtail kola

Milujete hladší povrch, štěrkové cesty a častá dlouhá stoupání? Potom je ideální volbou mtb kola typ hardtail! Protože zadní stavba je pevná, všechna síla jde do penálů a jízda je rychlejší. V porovnání s celoodpruženým kolem je toto kolo i o poznání lehčí. Hardtaily nemají tak komplikovanou konstrukci, což se projevuje i na tom, že jsou zpravidla levnější. Především pro začátečníky do lehčího terénu je lze jen doporučit!

Celoodpružená kola

Jezdci, kteří upřednostňují náročný terén a rádi zkoušejí své limity, by naopak měli zvolit celoodpružená mtb kola, která se nezastaví ani před kameny a jinými překážkami. Skutečnost, že celé kolo pruží, mu umožňuje dokonale kopírovat terén. Jezdec má nad ním díky tomu větší kontrolu. Člověk, který si pořídí celoodpružené kolo, by měl počítat i s jeho většími nároky na údržbu. Je to logické, protože všechny pohyblivé součásti, jsou nepřetržitě zapojeny. Kolo vše vynahradí svojí univerzálností.

Výběr mtb kola by měl být tedy vždy přizpůsoben především tomu, v jakém terénu bude hlavně používáno. Uvážlivá volba nejen přinese ten nejlepší prožitek z jízdy, ale současně pomůže předejít možným problémům, které by mohly nastat při nedostatečném zvážení výhod a nevýhod jednotlivých typů kol.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup