6 dobrých rad pro získání víza do Ruska

Čeká vás soukromá nebo služební cesta do Ruské federace? Pro vstup do země budete potřebovat ruské vízum. V dnešním článku jsme proto sepsali šest rad, které budou jistě užitečné pro všechny, kteří potřebují získat zmíněné vízum.

Jaké dokumenty budete potřebovat

Pro přípravu víza do Ruska vám doporučujeme připravit následující dokumenty. Raději si ale vše ověřte u společnosti, která vám bude vízum vyřizovat.

  • Originál cestovního pasu s minimálně dvěma volnými stranami a platností o 6 měsíců přesahující platnost víza

  • Dva vyplněné vízové dotazníky s podpisem (formulář ke stažení zde)

  • Dvě fotografie s podpisem na zadní straně ve formátu 3×4

  • Pozvání z ruské strany nebo turistický voucher s potvrzením

  • Potvrzení o cestovním pojištění

Kolik stojí vízum do Ruské federace

Cena obvykle závisí na typu víza. Některé společnosti jako například Artevia nabízí rychlejší zpracování za příplatek. Díky tomu můžete mít některá víza již za několik málo dnů vyřízená. Na cenu má proto vliv i rychlost zpracování. Ceny za víza do Ruské federace začínají na přibližně dvou tisících korunách. Služební víza a multivíza jsou k sehnání za cenu vyšší. Pokud naopak budete mít vlastní voucher nebo pozvání, zaplatíte za vízum méně.

Jak dlouho trvá získání víza

Vyřízení ruského víza může trvat několik málo dnů až několik týdnů. Záleží totiž na typu víza a na tom, zda si nezvolíte rychlejší zpracování za příplatek. Nejrychleji vyřízená obvykle bývají turistická víza a víza na vlastní voucher nebo pozvánku. Naopak nejdéle trvá získání multivíza s platností na jeden rok.

Vízum pro děti

Pro vstup do Ruska potřebují vízum i děti. K jeho vyřízení potřebují stejné doklady jako dospělí a podobně probíhá i vyřízení obou víz.

Další tipy
  • Pro delší pobyty doporučujeme vyřídit služební vízum na tři měsíce. Postup je stejný jako u turistického víza, jen jeho zpracování trvá déle.

  • Samotné pozvání do Ruska můžete snadno získat prostřednictvím společností, kteří se zabývají získáváním víz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup