Zahrada funkční, krásná i praktická

Počáteční investice vložená do realizace zahrady se vám vrátí, pokud předem podniknete ty správné kroky. Návrh a realizaci zahrady je dobré přenechat odborníkům, kteří mají v tomto oboru zkušenosti. Jednotlivé prvky zahradní architektury umístí tak, aby pohled na ně byl estetický, ale zároveň aby celý koncept splňoval funkčnost. Měla by zde být odpočinková zóna s besídkou, pergolou nebo alespoň pohodlnou lavičkou. Rozmyslete si, zda na zahradě chcete také pěstovat zeleninu, nebo ovocné stromy. Zda chcete pro své děti koutek na hraní, prolézačku, nebo malé pískoviště. Neměli byste dokonce zapomenout ani na domácí mazlíčky, kteří si nelámou hlavu s tím, který záhonek zrovna pošlapou. Se všemi, byť na první pohled nepodstatnými problémy, vám poradí zahradnická firma.

Zahrady nejen u rodinných domků

Někdo touží po moderní zahradě, která téměř nevyžaduje žádnou péči a zásah lidské ruky není skoro znát. Jiný zase přemýšlí o zahradě s exotickým nádechem, která je od jara do podzimu plná barev a kvetoucích rostlin. Je dobré počítat s tím, že taková zahrada vyžaduje také hodně práce. Nápady na návrhy zahrad můžete načerpat díky internetovým fotogaleriím, nebo si můžete prohlédnout různé katalogy květin. Zahrada ovšem nemusí být vždy jen klasická, vedle domu. Na mysli máme také různé zimní zahrady, nebo okolí firemních objektů. I tyto prostory si zaslouží projekty a konzultaci s odborníky. Nejprve je potřeba vybudovat různé chodníky a cestičky. Tím se vyvarujete pozdějšího ničení již vysetého trávníku. Dalším krokem jsou potřebné terénní úpravy, které jsou buď jistou nutností, nebo mohou mít zkrášlující charakter. Díky technice, kterou vybraná firma disponuje, je možné vytvořit různé vyvýšeniny nebo umělé terasy.

Zahradní doplňky vše dovedou k dokonalosti

Zahradní doplňky představují pomyslnou třešničku na dortu. Díky správně zvolené kombinaci zahradního nábytku, doplňků, soch a chodníkových obrubníků získáte dokonalý celek. Důležitou částí je také zahradní osvětlení. Každá cesta má být dobře osvětlená. Je lepší vyřešit instalaci světel v počáteční fázi projektu, abyste se vyhnuli kopání v nově založeném trávníku. Osvícení bude plnit nejen funkci praktickou, ale i dekorativní. Jistě zvažujete i takové prvky zahradní architektury, které jen tak někdo nemá. Co například bylinková zahrádka, oživení prostoru různými potůčky a mostky, zajímavým kamenem nebo korytem s květinami? Každá maličkost dodá celé zahradě ten správný originální nádech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup