youngandcreative.cz bioderma cz com nahledovy

Trápí vás suchá pokožka hlavy? Pomocí těchto tipů bude minulostí

Člověk si nevybere. Někdo se trápí s mastnou hlavou, jiný svádí nerovný boj s nadměrným vysoušením pokožky. Patříte-li k lidem, kteří se neustále drbou a z vlasů vám na oblečení doslova sněží lupy, bude se vám hodit návod, jak se suché pokožky zbavit. Pohodlně se usaďte a přečtěte si prověřené tipy.

Pozor na kosmetiku s nevhodným složením

K častým příčinám nadměrného vysoušení hlavy nepatří jen genetika, ale především používání přípravků s obsahem dráždivých složek. Co s tím? Vždy si svědomitě pročtěte seznam obsažených ingrediencí a na pokožku aplikujte pouze prověřené produkty bez alkoholu a parfemace.

K nejlépe hodnoceným přípravkům pro komplexní péči o suchou pokožku hlavy patří intenzivní šampon proti lupům Nodé DS+ od Biodermy s patentovaným komplexem DSactive. Zabraňuje množení kvasinky Malassezia, kvůli které dochází k nadprodukci kožního mazu, a zároveň epidermis zklidňuje. U citlivé pokožky pak zvyšuje práh tolerance.

youngandcreative.cz bioderma cz com 01
Šampón proti lupům Nodé DS+, zdroj: lola-j.cz.

Alergická reakce na barvu na vlasy

Pečlivě nabarvené vlasy bez odrůstů vnímáme jako známku příkladné péče. Ale možná je to právě barva na vlasy, která se významnou měrou podílí na zhoršení stavu vaší vlasové pokožky. Studií dané problematiky již proběhlo mnoho a výsledky byly vždy alarmující. Například zjištění švýcarské veřejnoprávní televize v roce 2014: odborníci vyhodnotili 15 z 20 testovaných produktů jako nevyhovující pro tělo i přírodu. Vysušená kůže, podráždění a tvorba lupů mohou být důsledkem aplikace barvy s nevhodným složením.

Blahodárný i zrádný tea tree olej

O „zázraku“ jménem tea tree olej se traduje ledacos. Mnohdy je doporučován jako přípravek proti lupům a na zmírnění svědící pokožky. Pravdou je, že čistí a vyživuje vlasové kořínky a může být velmi prospěšný. Ovšem pouze ve velmi málo koncentrované podobě, ve větším množství naopak podporuje vysoušení. Používat by ho měli spíše majitelé mastnější pokožky.

Oplach z jablečného octa

Účinné řešení mnohdy nabízí přípravky zdánlivě obyčejné. Jedním z nich je jablečný ocet, který mění pH pokožky hlavy a brání rozmnožování kvasinek. V konečném důsledku funguje jako prevence tvorby lupů, a přitom stojí jen pár korun. Smíchejte ho s vodou (v poměru jeden díl octa na jeden díl vody) a aplikujte na hlavu pomocí spreje. Poté si vlasy zabalte do ručníku, nechte čtvrthodinku působit a nakonec opláchněte čistou vodou. Octovou kúru dopřávejte pokožce dvakrát do týdne.

youngandcreative.cz bioderma cz com 02
Vyzkoušejte kúru z jablečného octa.

Hydratace pomocí ovesných vloček

Ovesné vločky patří k zdraví prospěšným potravinám. A nejinak je tomu v souvislosti s péčí o nadměrně vysušenou pokožku. Obsahují vitamín E, který v pokožce udržuje vlhkost, redukuje svědění a brání tvorbě suchých lupů. Vyrobte si pastu z ovesného prášku (1 lžíce na půl šálku vody), naneste na pokožku hlavy, vydržte půl hodiny a poté opláchněte studenou vodou.

Pokud se stav vaší pokožky hlavy nezlepší, neotálejte s návštěvou odborníka. Suchá pokožka může být původním jevem vážnějšího onemocnění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup