Létání dá vašemu životu nový směr

Spousta času nazbyt, ale žádný koníček. Jste na tom podobně? Pokud vám schází vášeň k aktivitě, kterou byste mohli provozovat vždy, když nemáte co na práci, můžete snadno zabřednout do stereotypu a v horším případě propadnout depresím. Přitom se nabízí nespočet možností, jak s volným časem naložit. Napadlo vás někdy, že byste se pokochali pohledem na krajinu z ptačí perspektivy? Zážitky spojené s vyhlídkovým letem vás mile překvapí. A co teprve, až si vyzkoušíte roli pilota!

Vyhlídkový let není jako let na dovolenou

Že jste již letadlem cestovali, a to na podstatně větší vzdálenost, než jakou absolvujete v rámci vyhlídkového letu? Vězte, že létání v menším letadle je o něčem jiném. Vychutnáte si každou sekundu strávenou ve vzduchu. A když budete chtít, můžete si dopřát něco navíc – vyhlídkový let s pilotováním na zkoušku. Budete řešit situace, které jsou pro piloty každodenní rutinou, a možná v sobě probudíte nadšení pro létání.

Ve vzduchu vás to baví? Přihlaste se do letecké školy

Může se stát, a je to velmi pravděpodobné, že vás létání uchvátí. Vaší další metou tak bude škola létání a získání pilotní licence soukromého pilota letounů – PPL(A). Je považována za startovací můstek a je jen na vás, zda si ji časem rozšíříte o další kvalifikace (např. let podle přístrojů, akrobatické létání…). Třeba se vám pilotování zalíbí natolik, že se rozhodnete pro změnu kariéry. Ostatně proč ne – komerčních pilotů je nedostatek a dopravci nabízí nadstandardní platy.

Počítejte však s tím, že letecký výcvik není zadarmo. Vyjde vás na částku kolem dvou set tisíc, což není zanedbatelná suma. Na druhou stranu se vám vrátí v podobě jedinečných zážitků. A kdo ví, třeba nakonec opravdu vstoupíte do řad komerčních pilotů a změní se vám život.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup