Pražské novostavby lákají především mladé lidi

Praha se chová jako drtivá většina evropských metropolí. V posledních letech zažívá příliv nových obyvatel, kteří zde proudí z mnoha různých důvodů. Středoškoláci a vysokoškoláci za vzděláním, ostatní mladí lidé také z ekonomických a kulturních důvodů.

Nejpočetnější skupinu tvoří lidé ve věku 20 – 35 let a zajímavé je, že dle statistik je hlavní město zajímavé především pro ženy. V těsném závěsu jsou mladé páry, ale výjimku netvoří ani rodiny s dětmi a starší lidé. Vypadá to, že se v české metropoli bydlí opravdu spokojeně. V praxi jde ale spokojenost ruku v ruce s výběrem lokality.

01Hypotéky jsou dostupné, tak na co ještě čekat?

Vzhledem k hypotéčnímu boomu zažívá prodej bytů Praha renesanci. Úrokové sazby hypotéčních úvěrů jsou ještě níže než v letech 2005 a 2006 – získat potřebnou částku na financování vysněného bydlení je poměrně snadné a lidé jsou si toho vědomi.

Vraťme se však k výše zmíněné lokalitě. Praha je vskutku rozmanitá a není snadné vybrat to nejlepší místo. Pokud si pohráváte s myšlenkou na migraci, případně již v hlavním městě bydlíte, ale rádi byste změnili adresu, důvěřujte zkušeným developerům. Právě ti totiž dokáží odhalit skrytý potenciál městských částí, které ještě relativně nedávno nezažívaly velký příliv nových obyvatel.

02Developerské projekty, které stojí za pozornost

Příkladem budiž byty v Praze 5, které zde vyrůstají v rámci známého projektu Britská čtvrť. Český developer FINEP momentálně prodává bytové jednotky v rámci čtvrté a šesté etapy. Na své si přijdou také zájemci o družstevní bydlení, pro které budou k mání cenově dostupné byty.

03Za zmínku stojí také byty Praha 10 v Hostivaři. Developerský projekt Nad Přehradou čítá 141 nových bytových jednotek, které jsou atraktivní hned z několika důvodů. Jde o nadstandardní bydlení v prémiové lokalitě, která nabízí vynikající občanskou vybavenost, pestré kulturní a sportovní vyžití a spoustu relaxačních ploch pro obyvatele.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup