Víte o tom, že existují i půjčky zdarma?

Když si sjednáváme půjčku – ať už jde o banku nebo o nebankovní společnost, automaticky předpokládáme, že součástí úvěrové smlouvy bude i určitá úroková sazba a RPSN a kromě půjčené částky tak budeme muset uhradit i poplatek. V posledních letech se ale díky silné konkurenci na trhu začaly objevovat úvěry, které lze získat naprosto zdarma, bez nutnosti platit jakýkoliv úrok nebo poplatek. V tomto článku si o nich povíme trochu více.

Půjčky zdarma jsou doménou nebankovních společností

U bank se s tímto typem úvěrového produktu pravděpodobně nesetkáte – půjčky zdarma  jsou nabízeny jen u nebankovních poskytovatelů. Pozitivním faktem je skutečnost, že jich pomalu přibývá, naopak mírným negativem je to, že se jedná pouze o menší částky. V drtivé většině případů jsou tyto půjčky maximálně na jeden měsíc, ale existují i výjimky, jako je např. CreditAir.

Vyřízení takové půjčky je otázkou minut

Příjemné je u těchto půjček jejich velmi snadné, rychlé a pohodlné sjednání. Nemusíte vůbec nikam jezdit, nechávat si potvrzovat doklady ze zaměstnání nebo se prokousávat dlouhými smlouvami. Sjednání je obvykle hotové během několika minut, stačí pouze vyplnit krátký formulář na webových stránkách poskytovatele a v ideálním případě můžete mít peníze na účtě i během jediné hodiny.

Vybrané půjčky zdarma, které doporučujeme

Aktuálně je nebankovních půjček zdarma více, vybrali jsme ale alespoň čtyři z nich, které považujeme za nejspolehlivější a nejvýhodnější:

Zaplo půjčka – určitě jste si v televizi všimli reklamy na tento úvěr, který propagoval známý Láďa Hruška. Půjčka Zaplo patří k těm nejžádanějším a nelze se tomu divit – napoprvé si můžete půjčit až 8 000 Kč zdarma (na dobu 30 dní), u opakovaných půjček se limit navyšuje až na 20 000 Kč. Výhodou, kterou jiní poskytovatelé nemají je možnost výběru peněz v síti prodejen Geco – můžete si tak peníz snadno vyzvednout i večer, o víkendu nebo o svátcích.

Ferratum Micro – i v tomto případě jde o krátkodobý úvěr, zdarma je maximálně do 9 000 Kč. Abyste měli první půjčku zdarma, musíte ji také splatit nejpozději do 30 dnů. Společnost Ferratum Bank jinak poskytuje i jiné typy úvěrů, ty už ale nelze získat zdarma. Produkt Ferratum Micro ale určitě stojí za to a vyplatí se.

Japonská půjčka – královna nebankovních půjček, která je nejlevnější z celého českého trhu. Výpočet je celkem jasný – za každých 1000 Kč je poplatek pouhopouhých 33 Kč. Půjčku poskytuje společnost Home Credit a dlouhodobě je oceňována jako nejlepší v své kategorii.

CreditAir – půjčka, která se vymyká ostatním. I ona má první půjčku zdarma, ale splácí se na dvě splátky a doba splatnosti je 75 dní. CreditAir je tak pro mnoho lidí asi tou nejlepší volbou, pokud jim stačí menší suma peněz a 30 dnů je pro ně moc krátká doba.

Hodně oblíbené jsou v poslední době zejména úvěry typu půjčka do 5000 okamžitě všem nebo krátkodobé sms půjčky do 5000.

Hrozí u nebankovní půjčky zdarma nějaké nebezpečí?

Pokud si ji vezmete od prověřené firmy (např. ty výše zmíněné nebo společnosti z webových srovnávačů, nemáte se čeho bát. Musíte ale samozřejmě úvěr splatit včas, jinak vás poplatky či sankce neminou.

Jak si vybrat nejlepší půjčku zdarma snadno a rychle?

Velmi snadno – použijte nezávislý srovnávač půjček – doporučujeme např. PůjčkyHned.cz nebo CoolPůjčky.cz a máte jistotu, že nešlápnete vedle. Jednak se vyhnete podvodným firmám a zároveň snadno naleznete půjčku, jež bude plně vyhovovat vašim potřebám.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup