Zimní zahrada přinese radost po celý rok

Pokud rádi trávíte čas v přírodě a vychutnáváte si, když jste obklopeni zelení během celého roku, zimní zahrada je pro vás ideálním řešením. Díky této zasklené terase můžete být i v zimě obklopeni zelenými rostlinami a užívat si posezení skoro pod širým nebem i přesto, že venku sněží.

Dobře navržená a kvalitně zrealizována zimní zahrada zachycuje sluneční paprsky, které prohřívají interiér i když ze stromů už dávno opadaly listy.

V létě zase zimní zahrada dokáže poskytnout příjemnou úlevu od pálícího slunce. Systémy stínění a cirkulace vzduchu dokáží teplotu v zimní zahradě snížit oproti okolí o několik stupňů. Díky zimní zahradě se vám částečně sníží i náklady na vytápění v zimě a náklady na klimatizaci v létě. Cirkulace vzduchu z interiéru domu do zimní zahrady a následně ven je výhodná, protože vzduch se na zasklené terase v zimě ohřeje a neochladí tak interiér, čímž se sníží úniky tepla. V létě vám zas naopak bude do domu proudit chladnější vzduch ze zimní zahrady a interiér se nebude tak výrazně přehřívat teplým vzduchem z vnějšku.

Při výběru půdorysu, rozměrů i materiálů a technologií použitých při výstavbě zimní zahrady vstupuje do hry několik významných faktorů. V první řadě je důležitý účel zimní zahrady. Má se z ní stát součást domu obytná i v zimních měsících, nebo vám postačí zasklená terasa, na které sice nebude mrznout, ale v zimě bude neobyvatelná? Rovněž je důležitá poloha a orientace zimní zahrady. Zahrada orientovaná na jižní stranu zpravidla přijme více slunečních paprsků, díky čemuž se i v zimních měsících lépe prohřeje, ale v létě je třeba účinněji zastínění. Stavební firma, která vám bude zimní zahradu realizovat by vám měla pomoci při výběru stavebních materiálů, typu zasklení, stínění a větrání v zimní zahradě.

Zimní zahrady jsou velmi výhodným řešením pro pěstitele rostlin. Bude se zde dařit i náročnějším rostlinám, které jsou původem ze středomoří, či ještě jižnějších, tropických oblastí. Například takový Ibišek, Orchideje, Cykasy, Begonie, Aloe Vera či dokonce palmy se v zimní zahradě rozrostou a budou vaší pýchou. Je třeba však myslet na to, že pokud pěstujete teplomilné rostliny, neměla by teplota ve vaší zimní zahradě výrazně klesnout ani v zimě. Doma vypěstované citrusy, mandarinky, pomeranče, zda domácí kiwi pak pro vás nebude ničím neobvyklým.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup