Stresujete se pro peníze?

Stres lidé běžně zažívají v situaci, kdy je toho na ně hodně nebo je výsledek v budoucnosti nejasný. Dá se jednoduše říci, že vše, co je pro nás hrozbou nebo výzvou, způsobuje stres.

Stres je pocit, který vnímáme jako reakci na nějaký podnět.

Jedním z těchto podnětů jsou v dnešní době i finance. Přesněji řečeno, jejich nedostatek. Máme kvůli tomu vyšší krevní tlak, cítíme oslabení imunity, napětí ve svalech nebo zpomalení trávicího systému.

Často lidé sahají po úvěrech nebo hypotékách, které ale nemusí být vždy výhodné. Banky se předhánějí v tom, aby jejich nabídky zněly co nejlépe. Ale skryté poplatky za vedení účtu (běžný účet můžete mít i bez poplatku) nebo poskytnutí úvěru připravují nepříjemné překvapení, které situaci nijak nezlepší. Najít v záplavě nabídek půjčku, která by nelila olej do ohně, je tvrdým oříškem.

Proto si prohlédněte několik nabídek úvěrů nebo hypoték a udělejte si důkladný průzkum podmínek jeho poskytnutí.

Nejlepší obrana je však prevence. Pokud jste se v minulosti kvůli financím stresovali, v první řadě je třeba si uvědomit, proč stres vznikl.

Některé příčiny změníte jen těžko, například výpověď v práci, dlouhodobou nezaměstnanost.

Ale běžné příčiny jsou i v nezodpovědném hospodaření domácností a lidí. Finanční gramotnost a nakládání s penězi se běžně na školách neučí. A pokud ano, ne příliš prakticky.

Pokud byste si udělali detailní analýzu toho, za co všechno utrácíte, určitě byste našli výdaje, které jsou zbytečné a mohli je ušetřit. Na kurzech time managementu se učí základní technika, jejímž cílem je poznamenat si všechny aktivity a dobu jejich trvání. Pokud se na seznam pak lidé zpětně podívají, často zůstávají v němém úžasu, kolik času promrhali. Nebylo by překvapením, kdyby podobné probuzení zažili lidé i po analyzování svých výdajů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup