Pořiďte si kvalitní teleskopy

Víte, co se skrývá za pojmem teleskop? Možná budete překvapeni, ale jde vlastně o klasické dalekohledy, které zná pravděpodobně každý. Zařízení s optickou výbavou, s nímž můžete vidět podstatně dál, než pouhým okem. Výrobek zajišťující patřičné zvětšení, ať už jde o přírodní úkazy, faunu nebo flóru.

Jestliže vás zajímají dalekohledy, trochu blíže vás seznámíme s tímto typem zboží. Novodobý trh totiž přináší poměrně pestrý výběr konkrétního teleskopu v závislosti na tom, co všechno s ním chcete pozorovat.

Nejčastější rozdělení dalekohledů

Teleskopy mají poměrně jednoduché dělení. Pojmenování jednotlivých kategorií do jisté míry vypovídá o tom, k čemu je primárně použijete.

  • Kapesní dalekohledy
  • Dalekohledy Zoom
  • Lovecké dalekohledy
  • Turistické dalekohledy
  • Astronomické dalekohledy

Ať už se zaměříte na jakékoliv teleskopy, měli byste přihlížet nejenom k jejich užití, ale také k několika zásadním technickým parametrům. Základem všeho je určitě zvětšení a průměr objektivu. Velice praktickou vlastností je i plnění dusíkem nebo potřebná voděodolnost. To možnosti dalekohledů podstatně rozšiřuje.

A pokud budete chtít náhodou pozorovat věci i v noci, máte pro vás jeden praktický tip.

Noční vidění v moderním pojetí

Určitě to nezkoušejte s teleskopem v kombinaci a rozsvícenou baterkou. Dnes existují daleko efektivnější metody, mezi něž mimo jiné patří i noční vidění. To může fungovat buď na klasickém principu, nebo na tom digitálním. Zařízení využívající zbytkového světla, která vám zobrazí vše potřebné v dostatečném detailu.

Patříte-li mezi milovníky přírody a zvířat, stane se noční vidění vaší praktickou a přínosnou pomůckou. Vybírat si můžete ze dvou typů technického provedení.

  • Binokulární noční vidění – umožňuje pozorování oběma očima
  • Monokulární noční vidění – umožňuje pozorování jedním okem

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup