Cestování s pejsky není vždy jednoduché. Poradíme, co při cestování se psem nepostrádat

Pokud si pořídíme domácího mazlíčka v podobě pejska, musíme se mu opravdu věnovat. Pejsci nejsou jako hadi nebo chameleoni, kteří si rádi žijí svým vlastním životem a kteří jsou spíše doplňkem do domácnosti než domácím mazlíčkem. Pokud se rozhodnete pro koupi psa, je třeba si pořídit chovatelské potřeby pro psa, jako je vodítko, obojek nebo pelíšek, a také potřeby určené na cestování. Pejska rozhodně nebudete nechávat samotného doma, když se vydáte na výlet nebo za rodinou.

Cestování se psy není vždy jednoduché, i když se to na první pohled může zdát jako hračka. Pokud však máte potřebné vybavení, může být cestování s pejskem snadné. Podívejme se proto na dvě situace, a sice na cestování městskou hromadnou dopravou a na cestování v osobním autě, a prozraďme si, co všechno s sebou mít, aby cestování bylo bezproblémové a bezpečné.

Cestujeme s pejskem městskou hromadnou dopravou

Co se týče cestování s pejskem městskou hromadnou dopravou, toto cestování je krapet jednodušší než cestování v osobním voze. Malé psí plemeno si totiž můžete vzít do klokánku, který nosíte na bříšku. Pejsek bude v klokánku hodný, ucítí totiž teplo svého pána a nebude se bát. Také existují batohy na psy, které fungují naprosto stejně. Stále nejoblíbenější jsou však klasické tašky na psa.

Velká plemena si vystačí s náhubkem a s kvalitním vodítkem, které bude zaháknuto o pohodlný obojek. Při výběru obojku nezapomínejte na to, že musí být pohodlný a příjemný hlavně psovi. U vodítka na materiálu nezáleží, je to jen prodloužená ruka majitele.

Cestujeme s pejskem osobním autem

Cestování v osobním automobilu je krapet složitější. Kromě kvalitního obojku a vodítka je třeba mít pro pejska buď přepravní box (zejména pro velká plemena), nebo se hodí i polštářky, na kterých bude pejsek během jízdy ležet nebo sedět. Aby se zabavil, doporučujeme vzít s sebou i žvýkací kostičku.

Všechny zmiňované produkty a nejen je naleznete v e-shopu iridog.cz.

zdroj obrázku: pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup