K čemu slouží automatické odvzdušňovací ventily a kde je pořídit?

Základním předpokladem pro správné fungování tepelných soustav je odstranění plynů z otopné vody. Pokud se v trubkách a radiátoru, nachází bublinky, tak voda není schopna správně a efektivně vést teplo. Voda je navíc typická tím, že snadno jímá a rozpouští plyny. A právě k těmto účelům slouží automatické odvzdušňovací ventily. A proč odvzdušňovat?

Proč odvzdušňovat?

Veškeré plyny z otopné soustavy by měly být nejlépe odstraněny hned po jejich vzniku, k čemuž je třeba automatizace samotného ventilu. Bublinky plynu totiž nevedou teplo a dochází tak ke ztrátě tepelného výkonu. Automatické odvzdušňování nám tak zajistí daný ventil. Automatické odvzdušňovací ventily se dnes běžně instalují na topná tělesa nebo potrubí. Lze je najít i u čerpadel, rozvaděčů apod. Díky odvzdušnění dochází k průběžnému odvádění vzniklých bublinek plynu a topení podává po celou dobu maximální možný výkon.

Kde je pořídit?

Automatické odvzdušňovací ventily můžete najít na e-shopu společnosti Afriso, která je na trhu již více než 150 let. Konstrukce vybraných typů ventilů je rozebíratelná, díky čemuž je umožněno snadné čištění. Tyto ventily mají navíc patentovaný dvoukomorový odvzdušňovací princip, který určen pro rychlé a kvalitní odvzdušnění systému. Kromě toho typu ventilu zde najdete širokou nabídku dalších ventilů, jako jsou pojistné ventily, termostatický směšovací ventil ATM, zónové ventily, běžný trojcestný ventil a mnoho dalších.

Výhody odvzdušňovacího ventilu

Výhodou automatických odvzdušňovacích ventilů od společnosti Afriso je, že fungují i v lehce znečištěných systémech. Mají opracované mosazné a plastové tělo, které je ideálně tvarované s ohledem na jejich funkci. Jak již bylo řečeno, mezi výhodu patří i jejich rozebíratelná nádobka, která umožňuje vyčištění a opětovné použití. Navíc jsou ventily typické vysokou rychlostí odvzdušnění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup