recepce zena firma

Na co nezapomenout při stěhování kanceláří

Stěhování kanceláří není tak časté, přesto k tomu dochází. Když se najdou levnější, výhodnější nebo dostupnější prostory, lídři firem se rozhodnou přestěhovat kancelář. Jenže to je něco, co se musí naplánovat a co není možné udělat hned, mrknutím oka. V ideálním případě je dobré napsat si na papír vše, co je nutné udělat dřív, než ke stěhování kanceláře dojde. A s tím vám pomůžeme.

Ať už se chystáte přestěhovat kancelář na novou adresu z důvodu naleznutí lepších prostor nebo z důvodu výhodnějšího nájmu, je třeba investovat čas do plánování a přípravy. A zároveň je třeba myslet na několik věcí, na které není možné zapomenout.

Vypracujte plán stěhování

Je velice důležité vypracovat plán celého stěhování, který poskytněte svým zaměstnancům. Součást plánu by mělo být například to, jaké dokumenty musí být přestěhovány až úplně naposledy nebo co mají zaměstnanci dělat, respektive jak mají naložit s položkami, které jim svěříte. Chod firmy by během stěhování neměl být nijak ovlivněn. Stejně tak je důležité sepsat veškeré důležité dokumenty, které si po přestěhování ihned kontrolujete, jestli se neztratily.

Upozorněte zákazníky i obchodní partnery

Zavčasu je dobré upozornit zákazníky i obchodní partnery o změně adresy kanceláří. Kromě zákazníků a obchodních partnerů je nutné informovat také finanční úřad o změně nebo správu sociálního zabezpečení či telefonní operátory. Zejména nezapomeňte na informování finančního úřadu, jelikož v případě neinformování hrozí nemalé pokuty.

Zavolejte si stěhovací firmu

Aby bylo stěhování rychlé, efektivní a bez zbytečného zdržování, je dobré si zavolat na pomoc profesionály a nejlépe v místě stěhování. Je rozdíl, jestli hledáte stěhování Praha nebo v jiném městě. Stěhovací firmy moc dobře vědí, jak ke stěhování přistupovat a co udělat nejdříve, aby stěhování nebylo zbytečně dlouhou záležitostí.

zdroj obrázku: pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup