plasic ptaci

Jak moc je v kleci pro ptáka důležitá koupelna?

Připadá vám, že jste pro svého malého opeřence již udělali maximum a jeho klec dostatečně vybavili spoustou hraček, bidýlek, krmítek a dalšího nezbytností? A nezapomněli jste náhodou na koupelnu? Jednou ze základních potřeb papoušků je totiž pravidelný pobyt ve vodě.

Proč patří do ptačí klece koupelna?

Váš ptačí svěřenec bez koupelny v kleci asi přežije, jeho život však nebude tak komfortní, jak by mohl být. Nádobka na koupání pomůže ptákovi v pravidelné očistě, což může být potěšení i zábava v jednom. Zvláště v letním období, kdy dáváte klec s ptákem ven na slunce, může být koupel pro ptáka osvěžující, protože jej ochladí a jemu tak nebude zbytečně hrozit přehřátí. V létě je pak kromě koupelny vhodné do blízkosti klece umístit také plašič ptáků, který odradí nezvané návštěvníky od návštěvy klece vašeho svěřence. Máte-li tu možnost, nechte i v zimě ptáka prolétnout například v uzavřené zimní zahradě, kde je dostatek rostlin a vody. Chcete-li zamezit jeho snahám o opuštění omezeného prostoru, můžete opět využít služeb plašiče ptáků.

Jaké materiály jsou pro ptačí koupelnu ideální?

Většina klecí na ptáky je vybavena plastovými koupelnami, které jsou odolné, lehce se udržují a také jsou poměrně levné. Při výběru plastové koupelny se zajímejte o složení materiálu, ze kterého je vyrobena, a požadujte takový, který je zdravotně nezávadný. Poněkud luxusnější je koupelna ze skla, která dobře vypadá, ale počítat musíte s vyšší cenou, ale i váhou. Proto ji pořizujte pouze ke kleci, která ji unese.

Na velikosti záleží

A to jak v případě klece, tak i v případě ptáka. Koupelna pro ptáka musí být dostatečně prostorná, aby se do ní papoušek nebál vstoupit. Vzít do úvahy je také nutné volný prostor uvnitř klece a tomu velikost koupelny přizpůsobit. Pták by měl mít možnost se v kleci alespoň minimálně proletět, i přestože v ní bude koupelna. Předtím, než koupelnu zaplatíte, se ujistěte, že je možné je pohodlně přidělat na dvířka vaší klece a je tak pro vaši klec vhodná. Zvláště u kulatých a oválných klecí může být umístění netypizované koupelny na klec často problematické. Kromě velikosti koupelny se zaměřte také na její hloubku a přizpůsobte ji velikosti ptáka. Koupelna by neměla být příliš hluboká, aby se vám v ní papoušek neutopil.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup