chov korel

Jak na chov korel ve voliéře

Přejete si papouška, i když nejste bůhvíjak zkušený chovatel? Korela se doporučuje i začátečníkům. Bude potřebovat venkovní voliéru s dostatkem prostoru pro létání, a také zázemí pro zimní měsíce. Jak na to?

Pochází od protinožců

Korela se k nám dostala z Austrálie a je pro ni typický nomádský způsob života. Aby byla spokojená, je proto potřeba dostatečně velká venkovní voliéra. V období sucha tento pták migruje v rámci mnoha míst v Austrálii za potravou. Když je období dešťů a krajina nabízí dostatek zeleně i potravy, ptáci obvykle začínají hnízdit. Ptačí klec by rozhodně měla počítat i s hnízděním.

Čím se korela živí

Ve volné přírodě se korely živí nejčastěji semeny trav, plody stromů a keřů, ale také úrodou z obilných polí. Nejvíce milují proso. Ve stravě by nemělo chybět ovoce, různé bobule nebo slunečnicová semínka. Podávejte také ptačí zob a semenec. Jídelní menu můžete zpestřit naklíčeným zrním, nebo také mrkví a salátem. Některé korely milují listy pampelišky nebo ptačinec žabinec. Korele podávejte na okus čerstvé větvičky a nezapomeňte na grit.

Dvacet let kamarádem

Korela, kterou dokrmujete jako mládě ručně, je většinou velmi krotká a nechává se pohladit. Dokáže se naučit několik melodií, někdy dokonce slova. Korela se většinou neupne na jediného člena rodiny, ale kooperuje s většinou rodiny. Pro její mírnou povahu a absenci agresivity se tento druh dobře hodí také pro rodiny s dětmi. Dožívá se okolo patnácti let, někdy ale i o pět let více.

U korely si dejte pozor, aby vám neodletěla. I vcelku ochočený papoušek se neumí vrátit zpět domů. V zimním období je dobré voliéru opatřit plexisklem, aby nedocházelo k úhynu slabších kusů. Současně si také dejte pozor na to, abyste umístili do voliéry dostatek vody ideálně v misce, na které se neusazují nečistoty a bakterie. Plastové nádoby nejsou ideálním řešením.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup