Transportní palety

Pro transport stohovatelného zboží nebo materiálu slouží transportní palety, které díky své konstrukci dokonaleji využívají ložné plochy nákladních automobilů, železničních vozů nebo plochy skladů. Palety rovněž výrazně urychlují překládku zboží během dopravy od spotřebitele k výrobci a naopak. Palety je možné stohovat na sebe a skladovat do výškových regálů. Ukládané palety je při stohování nutné dobře zajistit proti spadnutí a to buď stretch fólií nebo teplem smrštitelnou fólií. Při použití palety pro přepravu materiálu nebo zboží je nutné pro fixaci použít ocelovou nebo plastovou páskou.
Pro snazší manipulaci jsou palety vybaveny bočními otvory, které umožňují nabírat palety nízkozdvižným paletovacím vozíkem nebo vysokozdvižnám vozíkem. Palety se skládají větčinou z dřevěných latí a hranolů. Alternativně existují i plastové palety nebo palety z plechu.
Pro komplikovanější a méně skladné materiály nebo zboží je možné využít místo ploché palety i palety ohradové, které jsou po stranách opatřeny sloupky a opláštěny silným ocelovým plechem.

Obaly.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup