O izolaci stropů

O izolaci stropů

Pokud se bavíme o tom, kudy z domů a objektů obecně uniká teplo, odborníci hovoří o takzvané „obálce“. Je to vlastně podlaha, stěny, okna a dveře, strop a střecha. To vše „obaluje“ dům a má vliv na to, kudy a v jakém množství teplo uniká. Máme konstrukce, kterými uniká mnoho tepla (např. okna) a naproti tomu místa, kudy uniká tepla málo (podlaha domu).

Tepelné izolace

Bilance tepla rodinného domu

Pokud chceme hodně ušetřit a málo do toho investovat (jak se říká za málo peněz hodně muziky), musíme začít tam, kde uniká hodně tepla. Jak jsme se učili už ve škole, teplý vzduch stoupá vzhůru. Od kamen nebo topení vystoupí teplý vzduch ke stropu a pokud není strop dobře izolován, přejde na půdu a unikne z domu pryč. Pokud tedy chceme rychle ušetřit, jako první krok bychom měli zvážit zateplení stropu.

Tepelné izolace pro zateplení provětrávané fasády – PBC Praha

Izolace stropu je doslova „za babku“. Pokud zvážíme, že například za zateplení fasády zaplatíme tisíce EUR (cca 10 – 25 tis.), Za strop je to 10x méně! Je to rychlé a vysoce účinné řešení. Ve stropě totiž nejsou okna ani dveře, nemusíte dělat omítky a na půdu vede jen jeden malý vstup, obvykle 40×60 cm. Strop tvoří velkou plochu domu, a proto jím unikne hodně tepla. Stavební firmy, nebo řemeslníci toto opatření většinou nedoporučují, protože je poměrně levné. Raději doporučí zateplení fasády a výměnu oken podle nich za výhodnou cenu, z níž mají vždy slušný zisk. Je to ale škoda, protože návratnost investic vložených do izolace stropu je přímo raketová. Známe případy, kdy se izolace zaplatila do 3 let. Zpravidla se však pohybuje od 4-8 let, podle druhu domu a režimu vytápění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup