Poznávací zájezdy: Jaké místa musíte vidět?

Poznávací zájezdy, jak už jejich název napovídá, slouží k poznání toho nejzajímavějšího, co dané místo nabízí. Není tedy divu, že se většinou zaměřují na velká evropská města, která jsou bohatá na zajímavosti a památky, na každém rohu je tu něco k vidění. V rámci poznávacího zájezdu máte většinou zajištěnu jak dopravu, tak i průvodce a ubytování, každá nabídka je ale, co se týká podmínek, jedinečná. Cílem cesty je vidět toho co nejvíce v krátkém časovém horizontu.

Kam se v rámci poznávacího zájezdu podívat? To je na každém, řídit bychom se měli tím, co nás zajímá, a které lokality nás lákají. Někdo rád vidí velké město, jako je Paříž, Londýn, Berlín nebo třeba Amsterodam, jiný rád procestuje zajímavou krajinu a vidí přírodní zajímavosti, menší města, malé vesničky a tradiční život.

Máme pro vás 3 tipy na poznávací zájezdy do měst, kde je na každém rohu něco zajímavého a krásného k vidění.

Londýn

Častým cílem poznávacích zájezdů je metropole na řece Temži. K vidění je toho tolik, že vše zvládnout během několika dní nejde, ale nejvýznamnější památky a atrakce navštívit stihnete. Co bývá součástí programu zájezdů v Londýně? Westminster Abbey a Westminster Hall, hroby králů a nejvýznamnějších osobností, Big Ben a nábřeží Temže, Buckinghamský palác, muzeum voskových figur madam Toussand, Tower Bridge, pevnost Tower, vládní čtvrť, Downing street a sídlo britského premiéra, Trafalgar Square s pomníkem admirála Nelsona, park Greenwich s hvězdárnou a nultým poledníkem, velmi často je součástí zájezdu i návštěva zámku Windsor, největšího obydleného zámku na světě, který býval sídlem anglických králů.

Florencie

Florencie patří k pokladům Itálie, říká se jí také perla Toskánska, hlavní město umění nebo kolébka renesance. Je každopádně středověkým městem plným památek, muzeí a malebných uliček. Často je součástí zájezdů spolu s návštěvou šikmé věže v Pise a Benátek. Co určitě musíte vidět? Most Ponte Vecchio, třetí největší katedrálu na světě Santa Maria del Fiore, zvonici Campanile s výzdobou od Donatella, Michelangelovu socha Davida, náměstí Piazza della Signoria s Neptunovou fontánou, baziliku Santa Croce s hrobem Rossiniho, opevněný Palazzo Vecchio, muzea jako Galleria degli Uffizi a Palazzo Pitti. Památek je opravdu spoustu. Park Boboli zase pro změnu nabídne romantická jezírka, vodotrysky, zahrady, vyhlídky, sošky a jeskyně.

Řím

Řím a Vatikán jsou proslulé po celém světě. Na Vatikánský stát je dobré vyhradit si jeden den, abyste toho stihli co nejvíce, především náměstí Sv. Petra, chrám Sv. Petra s kryptou a možností výstupu na výstupu na kopuli chrámu, Andělský hrad, Vatikánská muzea a Sixtinskou kapli. V Římě nesmíte minout Koloseum, Forum Romanum, Benátské náměstí, Kapitol, fontánu di Trevi, Panteon, Španělské schody. Ještě jednou se vrátíme k chrámu Sv. Petra. V Římě si určitě udělejte čas na pravou italskou kávu nebo zmrzlinu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup