Africké bubny jako nástroj i designový doplněk

Jistě jste je už nejednou zaregistrovali… Africké bubny si našly cestu i na náš kontinent a těší se nejen mezi příznivci etno stylu čím dál větší popularitě. Nenechejte je proto ujít vaší pozornosti, protože to by byla opravdu velká škoda. Africké bubny neboli djembe si vás podmaní neuvěřitelně uklidňujícím zvukem, který přímo vybízí k relaxaci a navodí velmi příjemnou atmosféru. Ovšem najde si také jiné využití, neboť vám poslouží jako netradiční dekorační prvek ve vašem domově inspirovaném přírodou.

Původ afrických bubnů

Djembe, jako spousta dalších etno nástrojů, má svůj původ v Africe, konkrétně na území dnešního Mali, které před více než dvěma tisíci let obýval kmen Malinků. Z jejich obrovské říše se šamanský buben djembe rozšířil téměř do celé západní Afriky. S rostoucí popularitou afrických hudebníků v druhé polovině minulého století se djembe stalo známé po celém světě a dodnes se těší mimořádné oblibě.

Vzhled a materiál djembe

Dřevěný buben, který svým tvarem připomíná pohár, je vyroben z kvalitního dřeva, nejlépe z jednoho kusu nádherného mahagonového dřeva. To nástroji propůjčuje jedinečné akustické a rezonanční vlastnosti. Tradičně byly africké bubny potaženy antilopí kůží, nicméně v současné době se k potažení používá kozí kůže. Ta teprve hraním získává ten správný zvuk, ovšem zároveň také povoluje, proto je nutné ji čas od času natáhnout. Autentický djembe buben by měl být samozřejmě ručně vyřezávaný a malovaný. Na jeho zvuk má však velký vliv nejen pohárovitý tvar, ale zásadní roli hraje i vnitřní opracování dřeva.

Originální hudební nástroj

Je hudba váš život a poohlížíte se po dalším hudebním nástroji, který si chcete podmanit? Pak je pro vás africký buben jako stvořený. Získá si vás nejen svým osobitým vzhledem, ale samozřejmě i jedinečným zvukem. Šamanský buben djembe je samozřejmě k dostání v různých velikostech, zde už záleží jen na vašich preferencích. Vyberte si proto takové djembe, na které se vám bude dobře hrát.

Stylová bytová dekorace

Díky autentickému etno vzhledu se africký buben djembe dokonale hodí jako dekorace do interiérů inspirovaných safari stylem. Právě tento styl je v současné době velmi trendy, neboť díky teplým, zemitým barvám působí vskutku útulným dojmem. Uvidíte, že vaše návštěvy se bude vaší netradiční dekoraci obdivovat. A kdoví, třeba vás každodenní pohled zláká a vy se rozhodnete naučit se na tento originální nástroj hrát… Uvidíte, že hra na djembe bude mít na vaši psychiku vskutku povznášející účinky.

Také vás africké bubny djembe oslovily? Pak si udělejte radost a pořiďte si tento netradiční nástroj a stylový doplněk v jednom. Rozhodně nebudete ani chvilku litovat!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup