Bude z vašeho dítěte hokejista?

Každý správný rodič řekne, že nebude svému dítěti mluvit do toho, čemu se bude věnovat. Každého přeci baví něco jiného a čas ukáže, jaký směr to nabere. Ano, tak by to určitě mělo být.

Řekněme tedy, že dítě už ví, co ho baví. Je to sport. Když může, tak se chopí míče a letí s ním na nejbližší plácek. V zimě, často marně, doufá, že zamrzne rybník, aby si mohlo zahrát hokej s kamarády a když paní zima nedá, tak chodí na veřejné bruslení.

Tady už máme indicie, kudy cesta povede. Možná je tedy na čase popřemýšlet, který sport bude v životě vašeho syna či dcery ten hlavní. Do jistého věku lze samozřejmě sporty kombinovat, ale pokud je zde ambice dělat vybraný sport naplno, a ne pouze pro občasné pobavení, musí zákonitě padnout na nějakou činnost volba.

Který sport bude číslo jedna?

V případě, že se rozhodnete pro hokej, je na místě pogratulovat. Vaše dítě získá disciplínu, sílu, vytrvalost, zdravé sebevědomí a také nové kamarády. V tom je síla kolektivních sportů. Odborníci tvrdí, že ideálním věkem pro chopení se hokejky je pátý rok, nejpozději by se mělo začít mezi 6 až 8 lety.

Není tudíž žádným překvapením, že hokejové kluby pořádají své nábory už v mateřských školách. Čím dříve, tím lépe logicky platí i tady. Své o tom ví i hokejista Drahoš Jebavý: „ Když jsem byl malý, hrával jsem nejvíce hokej a fotbal. Závodně jsem oba sporty začal dělat v šesti letech. Postupem času jsem se musel rozhodnout, který z těchto sportů pro mě bude prioritní. Nakonec zvítězil hokej. I tak si ale občas rád zahraji fotbal, je to dobrý doplněk přípravy. Vše záleží na času. Hokejový program mám ale celkem našponovaný, takže spíše než kopačky vytahuji své oblíbené brusle Bauer NXG.“

Pokud to s hokejovými plány vašeho dítěte bude vážné, nelze mít samozřejmě růžové brýle a myslet si, že vás to nebude nic stát. Ano, do hokeje je třeba něco investovat. Ty zážitky ovšem stojí za to. Je pravda, že bohatší kluby jsou schopny potřebnou výbavu začínajícím hokejistům zajistit, ale je možné, že budete začínat v nějakém menším regionálním klubu, od kterého se vyhoupnete dál. V tom případě je více než pravděpodobné, že budete muset šáhnout do vlastní kapsy a vše potřebné zajistit.

Bez čeho se tedy vaše hokejové dítě neobejde? Určitě mějte na seznamu chrániče ramen, holení a loktů. Chce to rovněž kvalitní hokejku, rukavice, přilbu, brusle a ribano. Podcenit se nesmí ani přítomnost suspenzoru. Bude-li z vašeho dítěte brankář, situace si vyžádá dobré betony, lapačky, nákrčníky a vyrážečky. V ideálním případě je více než žádoucí doplnit výbavu o inline brusle, jelikož inline hokej v letních měsících výrazně obohatí veškeré hokejové dovednosti

Věřte, že radost ze hry a spousta nových zážitků a kamarádů vám vynaložené finance nespočetněkrát vynahradí.  A kdo ví, třeba jednou budete hrdým rodičem hokejového šampióna.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup