Jak najít skutečně spolehlivou chůvu na hlídání dětí?

Kdo potřebuje hlídání pro své děti, chtěl by doma nejradši mít dokonalou Mary Poppins. Jenže najít perfektní chůvu, se kterou budou vaše děti v bezpečí, a vy získáte jistotu, že jste je dali do dobrých rukou, není jednoduché. Existuje několik fíglů, jak takové hledání urychlit a ulehčit si jej.

Potřeba vašeho dítěte a vaše sympatie

V první řadě musíte mít jasno v tom, co od chůvy na hlídání dětí očekáváte a kdy budete její služby potřebovat. Na osobní schůzce si musíte vše vyjasnit, aby později nedocházelo k nepříjemným nedorozuměním, která by s sebou přinesla jen stres a problémy navíc. Musíte mít také absolutní jistotu, že se na chůvu můžete spolehnout.

Velkou roli hrají vaše vzájemné sympatie, nejdůležitější je, aby chůva padla do oka vašemu dítěti. Při pohovoru si všímejte hlavně toho, jak chůva na děti reaguje, jestli si o nich zjišťuje všechny důležité informace a především to, jak na její přítomnost reaguje vaše ratolest.

Kde hledat a najít?

Vůbec nejlepší je získat paní na hlídání na doporučení od známého. Jenže s tím je velká potíž a hledání je většinou zdlouhavé. Dobré chůvy si totiž rodiny hýčkají a nechtějí je pustit. Zkusit můžete i soukromé inzeráty, ovšem připravte se na řadu potíží. Co vás čeká a nemine? Čtěte zde. Z hlediska úspory času i jistoty kvality se nejvíce vyplatí, když se svěříte do rukou agentury na hlídání dětí. U té máte jistotu, že se k vám do rodiny dostane prověřená osoba se zkušenostmi.

Agenturní chůvy nabízí největší flexibilitu. Můžete si objednat krátkodobé i dlouhodobé hlídání, dohled nad dětmi během nemoci, doprovod dětí do školy i na kroužky a třeba i hlídání dětí v cizím jazyce. Navíc například tato agentura na hlídání dětí nabízí hlídání na zkoušku, abyste si mohli chůvu vyzkoušet a případně požádat o jinou. A cena? Nejlevější jsou studentky, ovšem ty berou hlídání jako snadný přivýdělek a dětem se příliš nemusí věnovat. Agenturní hlídání není o moc dražší, uvědomte si, že platíte za kvalitu a jistotu, že o dítě bude v době vaší nepřítomnosti perfektně postaráno.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup