Finská příroda na vlastní pěst

Máte rádi nespoutanou přírodu a kouzelné lesy? Pak je pro vás Finsko jako stvořené. Přezdívku „Země tisíce jezer“ si nezískalo jen tak pro nic za nic. Zajímavá jsou rozhodně i finská města a místní kultura. Nejvíce si ji užijete ve městech jako Helsinki, Tampere či Turku. Rozhodně si nezapomeňte zařídit správné cestovní pojištění!

Informace o finské přířodě

Ať už cestujete za jakýmkoliv účelem, najděte si chvilku pro unikátní finskou flóru a faunu. Ve Skandinávii je možné najít tak nedotčenou přírodu, jak jen to na starém kontinentu jde. Zajímavá místa a národní parky můžete najít dokonce blízko velkých měst. Obecně se doporučuje navštívit Karélii, což je místo na jihovýchodě Finska.

Synonymem pro divokou přírodu je ve Finsku ale zejména Laponsko. Přestože je to místo celkem izolované, dostat se sem dá relativně snadno. Tato oblast výrazně zasahuje také do ostatních skandinávských zemí.

Krajina je zde výrazně rozmanitá. Čekají na vás ikonická finská jezera, lesy a obrovské planiny i kopce. Výhodou je, že se nemusíte nutně držet vyznačených tras. Vzhledem k bezpečnosti lze vyrazit do divoké přírody na vlastní pěst. To je už velké dobrodružství ne? K přírodě se ale za každé situace chovejte s úctou. Odpadky v ní nemají co dělat.

Zákaznická centra národních parků

V každém národním parku ve Finsku je zákaznické centrum. Vždy se tu také v pohodě domluvíte anglicky. V těchto centrech si lze zakoupit mapu a trasu pořádně naplánovat. To se hodí v případě, pokud se chystáte do otevřené přírody.

Základem v divoké přírodě je kvalitní obuv. Kvalita cesty se rychle mění a z vyznačených stezek může hodně rychle být bahno. A vy si rozhodně nechcete takový výlet zbytečně  pokazit.

Pro více informací o pojištění navštivte https://ergo.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup