Investiční skupina Davida Rusňáka, energetický fond a lékárny

Po rozhodnutí Evropské komise o notifikacích pro zdroje ze solárních elektráren a potvrzení schématu podpory, který je standardní a v souladu s unijní legislativou, je investice do solární energetiky konzervativní a stabilní. Existuje minimum aspektů, které mohou jejich výnosnost negativně ovlivnit. O dluhopisy DRFG je podle recenzí a diskuzí velký zájem a energetický fond je krok správným směrem.

Nakupování aktiv do budoucna

Nákladové složky jsou téměř nulové a po výnosové stránce je performace ovlivněna jen slunečním svitem. Při valuaci aktiv se počítá s podprůměrným osvitem, i když poslední roky ukazují na zcela opačný trend. Proto do solárních elektráren investuje i skupina DRFG Davida Rusňáka v rámci energetického fondu. O jeho založení se vedly dlouhé diskuze. Recenze jsou na něj zatím velmi dobré. Jedná se o širší oblast energetiky, oblast výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů a také větrné elektrárny. Dále půjde o regulované zdroje v oblasti teplárenství a infrastruktury, slibující stabilní a predikovatelný výnos, dlouhou životnost a současně minimální konkurenci v dané lokalitě.

Rudolf Matějka a síť lékáren

Síť lékáren se odlišuje zejména konzultacemi a semináři, o které je velký zájem. Rudolf Matějka v DRFG Medical zúročuje zkušenosti při založení firmy vytvářející software pro lékárny Mediox. Tu pak prodal německému koncernu PHOENIX lékárenský velkoobchod a působil tam i nadále. Po seznámení s Davidem Rusňákem přestoupil do DRFG a začal budovat divizi s vlastní sítí lékáren. Lékárenská síť Na zdraví se hodlá stát trojkou na trhu lékáren. V současné době jsou v České republice v městech, jako je Sokolov, Louny, Kamenice nad Lipou, Moravská Třebová, Městečko Trnávka, Brno, Uničov, Troubelice, Ostrava Poruba, Praha, Litoměřice, Kladno a přibývají další. DRFG chce nabízet služby i v dalších lokalitách. Záleží na tom, kde se podaří najít vhodné místo na lékárnu a domluvit se na jejím odkupu. Jde o velmi časově náročný proces, který závisí především na připravenosti prodávajícího.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup