Také v kanceláři na vás číhá nebezpečí – přečtěte si, čeho se vyvarovat

Možná si myslíte, že když pracujete v kanceláři, nečíhá na vás žádné nebezpečí, jako u jiných (manuálních) typů zaměstnání. Pravdou je, že někde ve skladu, na stavbě či ve výrobně číhá na člověka nespočet nebezpečí ve formě úrazů. Nicméně i kancelářská práce sebou přináší rizika.

A rozhodně nejde pouze o pád z jednací židle, pokud se na ní budete chtít stavět, abyste dosáhli na horní polici nebo se pokoušet na ní točit, vozit apod. Přinášíme vám seznam nebezpečí, číhající v kanceláři.

Obezita

Sedavé zaměstnání sebou přináší nejedno zdravotní riziko. Patří sem i nadváha a obezita. Pokud někdo sedí 8 hodin i déle v kanceláři bez pořádného pohybu, necvičí, nechodí pěšky, na procházky a ještě nedbá vyváženého jídelníčku, mohou ho na zdraví ohrožovat uložené tuky.

Infarkt

Spousta lidí pracujících v kanceláři se doslova přepíná. Tudíž velké vypětí sil, pracovní úsilí, stres, zanedbaná strava, pitný režim a málo odpočinku – to vše může zapříčinit infarkt.

Popálení

Již nejednou se stalo, že si pracovník opařil končetiny či dokonce obličej u úkonu zcela tak běžného, jako je vaření kávy. Většinou za to může buď špatný přístroj (kávovar) nebo nepozornost. Totéž platí o mikrovlnné troubě a ohřívání oběda, který si lidé nosí z domů.

Bolavá záda

Bolavá záda nejsou důsledkem úrazu v kanceláři, ale důsledkem špatného sezení, případně sezení na nekvalitní kancelářské židli. Proto se ujistěte, že je vaše kancelářská židle splňuje doporučené standardy. Bolavá záda dokážou člověku značně znepříjemnit život.

Další možná rizika

  • Neopatrná práce s elektrickými zařízeními
  • Uklouznutí na mokré podlaze
  • Pád ze schodů
  • Škrábnutí, říznutí
  • Pád těžkého předmětu na dolní končetiny

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup