Konzumujte plody goji tak, jak se doporučuje. Vyhnete se zažívacím problémům

O plodech kustovnice čínské se toho napsalo už mnoho. Takzvané plody goji mají být zázrakem mezi potravinami, které mají celou řadu pozitivních účinků na lidské zdraví. Pravdou však je, že i v tomto případě platí, že všeho moc škodí. Stejně jako při konzumaci jiných potravin a pokrmů bychom se měli vyhýbat přejídání a nadměrné konzumaci, zde to platí dvojnásob. V případě, že nebudete respektovat doporučené množství, můžou se dostavit nepříjemné zažívací problémy, které se vás jen tak nepustí.

Pokud hovoříme o plodech goji, hovoříme o plodech kustovnice čínské, což je keř známý pro své krásné oranžové plody. Kustovnici čínskou najdeme zejména na území Číny a Mongolska. Oranžové bobulky jsou velmi sladké, rostou během léta až do pozdního podzimu. Obsahují celou řadu tělu prospěšných a potřebných látek a složek, jedná se o velmi výjimečné a výživné ovoce.

Jak ale bylo zmíněno, i zde bychom si měli dávat pozor na to, kolik toho konzumujeme. Zkrátka všeho moc škodí.

Jaké je doporučené množství?

Pozor by si měly dát zejména děti, respektive rodiče dětí. Ti většinou chtějí do svých ratolestí dostat co nejvíce zdravých potravin, u plodů goji se musí držet zkrátka. Děti do tří let by plody goji neměly konzumovat vůbec, dětem do deseti let se doporučuje maximálně jedna hrstička plodů denně. U starších dětí a dospělých by se mělo zůstat u dvou hrstí denně.

Odborníci nedoporučují konzumovat plody goji před spaním. Důvodem je to, že byste nemuseli usnout (plody kustovnice čínské způsobují nespavost). Taktéž by plody goji neměly konzumovat těhotné ženy, kterým by semohla zvýšit krvácivost.

Účinky plodů goji

Plody goji byste však měli zařadit do svého jídelníčku alespoň v doporučeném množství. Přece jen se jedná o potravinu zpomalující stárnutí a snižující krevní tlak. Taktéž podporuje činnost jater a ledvin, mimo jiné snižuje cukr v krvi a zmírňuje projevy lupénky. Dokonce podporuje imunitní systém podobně jako gel na imunitu.

zdroj obrázku: pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup