8 důvodů, proč navštívit Japonsko

Přemýšlíte nad tím, kam se vydáte, až budete mít týden volno? Je tolik destinací, které můžete vidět a které můžete navštívit. Doporučujeme vám navštívit třeba Japonsko, kterému se říká země vycházejícího Slunce. Japonsko je však poměrně vzdálené, mnohým lidem se tedy nemusí do této země chtít. Je to však země plná nádherných památek a skvělé gastronomie, proto pro vás přinášíme osm konkrétních důvodů, proč Japonsko přece jen navštívit.

Samozřejmě Japonsko není jediná země, která stojí za navštívení. Na druhou stranu je to jedna z nejzajímavějších zemí se zvláštní architekturou, kterou v jiných koutech světa nejspíše nenajdete. Proto neotálejte a dejte na nás – vydejte se do Japonska. Níže zmíněné důvody vás jistě přesvědčí.

Osm důvodů, proč navštívit Japonsko

  1. Kvůli zdejší gastronomii se vyplatí Japonsko navštívit. Nikde na světě nenajdete tak zvláštní chuti, takové chuťové kontrasty jako v japonské kuchyni. Pravdou je, že dnes i na území Česka je otevřena řada sushi barů a sushi restaurací či jiných podobných podniků zaměřujících se na japonskou gastronomii. Nemusíte tedy nutně jezdit za japonskými pokrmy do Japonska, i v Česku kus Japonska najdete.
  2. Sushi je důvod sám o sobě. Znáte lepší japonský pokrm? Sushi lze naštěstí koupit i u nás v sushi barech, nemusíte tedy kvůli sushi jezdit do Japonska kdykoli, kdy na něj budete mít chuť.
  3. Park Hitachi Seaside je rozhodně další důvod, proč Japonsko jednou vidět. Nejkrásnější hje hlavně na podzim, kdy je zahalen do červených a oranžových tónů barev.
  4. Zahrady Kawachi Fuji jsou známé hlavně zdejším tunelem z vistárií.
  5. Dalším důvodem, proč navštívit Japonsko, je také zdejší řeka nacházející se ve městě Kawagoe. Plavba na ní je rozhodně nezapomenutelná.
  6. Na Japonsku jsou krásné také zdejší chrámy a svatyně. Zejména šintoistická svatyně Fushimi Inari Shine až bere dech.
  7. Jaké konkrétní místo v Japonsku navštívit? To je otázka, kterou si pokládá nejeden turista. Doporučujeme městečko Taketa, a to hlavně během festivalu bambusu a světel.
  8. Do Japonska se jezdí také hlavně díky Tokiu, které doporučujeme navštívit během jara, kdy kvetou třešně.

zdroj obrázku: pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup