Návod, jak vybrat správný ventilátor do koupelny

Koupelna se bez ventilátoru neobejde, a to zvláště pokud v ní nejsou okna. Ventilátory totiž umožňují nejen odstraňování pachů, ale také odvádějí z místnosti vlhkost, která se v ní tvoří. A právě vlhkost se vlivem sprchování tvoří v koupelnách ze všech místností nejvíce. To má za následek šíření zdraví nebezpečných plísní. Vlivem vysoké vlhkosti trpí dále zdivo, koupelnový nábytek i spotřebiče. Z těchto důvodů je použití ventilátoru v koupelnách více než žádoucí.

Jestliže o nákupu tohoto doslova nutného zařízení vaší domácnosti uvažujete, poradíme vám, jaký ventilátor do koupelny byste měli vybrat, respektive na co se při jeho nákupu zaměřit.

Axiální, nebo radiální?

V prvé řadě by vás mělo zajímat, kam ventilátor zapojíte. Zjistěte proto, kam povede ventilační potrubí, zda přes zeď, přes střechu nebo do centrální šachty. Také zjistěte délku potrubí. Na základě těchto informací se budete rozhodovat, jaký ventilátor do koupelny pořídíte – budete volit mezi axiálním a radiálním typem ventilátoru. Ten první se hodí do koupelen, ve kterých délka ventilačního potrubí nepřesáhne 3 metry. Při zapojení ventilátoru do centrální šachty nebo k potrubí s délkou nad pět metrů, volte vždy radiální typ.

Funkce ventilátorů

Při nákupu se zaměřte na funkce, které daný typ ventilátoru má.

  • Ventilátory s časovým doběhem – ventilátor s časovým doběhem pomáhá šetřit elektrickou energii. Časový doběh umožňuje větrání místnosti ještě po vypnutí zařízení, a to po předem nastavenou dobu.
  • Ventilátor s čidlem vlhkosti – pokud má v sobě ventilátor zabudováno čidlo vlhkosti, automaticky se spustí ve chvíli, kdy se vlhkost v místnosti zvýší na nastavenou úroveň. Ventilátor tedy funguje pouze ve chvíli, kdy je to potřeba. To má vliv na efektivní využití přístroje, a zejména na snížení pravděpodobnosti vzniku plísní.
  • Ventilátor s čidlem pohybu – díky tomuto čidlu reaguje ventilátor na pohyb, a není tedy nutné zmáčknutí vypínače.

Ventilátor do koupelny patří, i když máte okna!

Občas se můžeme setkat s názorem, že je ventilátor zbytečnost ve chvíli, kdy jsou v koupelně okna. Tímto názorem se ale rozhodně nenechte zviklat, protože není pravdivý. Větrání okny není vždy dostačující. Stačí se zamyslet nad dvěma základními situacemi – déšť a zima. Za deštivého počasí si vlhkost do koupelny okny spíše pustíte a během zimy vede větší větrání ke zbytečným tepelným ztrátám. Používání větráku v koupelně tedy představuje nejefektivnější řešení, jak se vypořádat s vysokou vlhkostí.

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

http://www.ventilatory-shop.cz/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup