Konečná stanice Nízké Tatry. Co podniknout v zimě

Konečná stanice Nízké Tatry. Co podniknout v zimě?

Ne každý je milovníkem typických zimních sportů, jako je lyžování nebo snowboarding. Někteří chtějí jen nazout pohorky a procházet se krásnou přírodou. To jim ostatně zima nezakazuje, jenom je dobré se lépe a tepleji obléknout než v jiných ročních obdobích. Pokud nechcete čekat na sluníčko, které bude jakousi povolenkou k turistickému výletu, vydejte se do Nízkých Tater, kde vás čeká opravdu mnoho turistických tras, jež můžete zdolat i během zimy. A abyste nemuseli s bolavýma nohama ještě řídit nazpátek domů, najdete si v Nízkých Tatrách ubytování. Doporučujeme například hotel Tri Studničky, případně vám zajistí ubytování cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava.

I když venku ještě stále kraluje zima, mnozí turisté se zimou nenechají zastrašit. Chtějí si i zimu užít, a tak nazouvají pohorky a jedou do Nízkých Tater, kde o zimní turistické výlety a možnost není nouze.

Vrcholy lze zdolat i v zimě

Pokud chcete zdolat některé ze slovenských vrcholů, určitě na to nechcete čekat až do léta, kdy se bude hůře dýchat z důvodu horkého počasí. V zimě se vrcholy Nízkých Tater zdolávají daleko lépe a snadněji, i když cesta vedoucí na vrcholy není zrovna nejsympatičtější.

K nejvyhledávanějším slovenským vrcholům patří bezesporu hora Ďumbier, která měří více jak dva tisíce metrů. V těsném zákrytu za touto horou je hora Štiavnica a nesmíme zapomenout na Chopok, kam lyžaři jezdí v tomto období s chutí lyžovat.

Vydejte se v zimě na méně náročnou procházku

Samozřejmě nemusíte zdolávat slovenské vrcholy, je zde možnost vydat se na méně náročnou procházku. Například se můžete projít k Vrbickému plesu nebo na vyhlídkovou věž v Pavčine Lehote, ovšem v zimě věž nemusí být otevřená veřejnosti. Informujte se proto dopředu, abyste k věži nechodili nadarmo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup