mikroskop

Mikroskopy pro domácí použití

Na mikroskop si vzpomene asi každý ze svých studentských let. Je pravdou, že laboratorní mikroskopy byly něčím, s čím v hodinách přírodopisu pracovala většina z nás. Pokud byste se něčemu podobnému chtěli věnovat i v současné době, máte možnost. A to minimálně proto, že v rámci domácího pozorování a objevování buněk nemusíte kupovat žádné profesionální mikroskopy. Sortiment je v tomto směru pestrý a cenově dostupný. O tom vás přesvědčíme v následujících řádcích.

Mikroskopy všeho druhu

Když se podíváte na světové výrobce tohoto zboží, pak uvidíte, že vše začíná dětskými mikroskopy. Ano, i svým ratolestem můžete splnit sen o tom, že budou nejrůznější buňky rozebírat nejenom ve škole, ale také doma. Pro starší děti jsou vhodné studentské dalekohledy. Zajímavostí jsou kapesní mikroskopy, USB mikroskopy a pochopitelně ty laboratorní.

Vaším odrazovým můstkem by se mělo stát to, k jakým účelům je budete využívat. Pro zkoumání buněk jsou jako stvořené biologické mikroskopy. Naopak trojrozměrné přiblížení vám nabídnou mikroskopy stereoskopické. Z pohledu pozorovací vstupů lze tyto výrobky dělit ještě na mikroskopy monokulární, mikroskopy binokulární a mikroskopy trinokulární.

Nahlížejte také na svět nad sebou

Na závěr tohoto článku si dovolíme zmínku ještě o jednom přibližovacím zařízení. Tím však nebude mikroskop, ale teleskop. S ním nebudete pozorovat buňky, nýbrž krásnou noční oblohu. Tedy naprostý opak mikroskopu. Skrze teleskop se budete dívat na velké hvězdy, galaxie a nám velice vzdálený svět. V posledních letech jde o dosti populární koníček, a to i v kombinaci s mikroskopy.

Jestliže tíhnete k tomuto způsobu pozorování, pak vybírejte mezi teleskopy čočkovými, zrcadlovými a katadioptrickými. Možností je v tomto směru více než dost. Hlavně vsaďte na kvalitu, kterou jsou například teleskopy Dobson, Schmidt Cassegrain a Maksutov Cassegrain.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup