1220 01

Vyplatí se instalovat zavlažovací systém do skleníku?

Pořídili jste si konečně dlouho odkládaný skleník a snažíte se užít si v něm každou volnou chvilku? A co když právě na jednom velice důležitém úkonu, který rostliny ve skleníku vyžadují, můžete ušetřit čas i peníze. Zalévání je jednou z nejnáročnější zahradních prací, pokud jej ovšem provádíte manuálně. Naštěstí jsou tu automatické zavlažovací systémy, které lze instalovat nejen na volné prostranství, ale také právě do skleníku.

Jaké jsou výhody zavlažovacích systémů ve skleníku?

Díky automatickému zavlažování můžete dosáhnout nejen vyšší efektivity vaší práce a větší úrody, ale také zajistit skleníkovým rostlinám optimální podmínky pro jejich vývoj a růst. Nenechte se odradit složitostí instalace. Automatický zavlažovací systém do skleníku je možno snadno nainstalovat i svépomocí. Obvykle se jedná o zmenšenou verzi klasického závlahového systému pro zahrady. Obsahuje tedy menší množství hadic i spojovacích prvků. Jediným společným prvkem je nutnost instalace ovládací elektroniky a čerpadla pro závlahy. Podobně jako na zahradu si i do skleníku můžete vybrat, zda zvolíte mikrozávlahu anebo ekonomičtější kapénkovou závlahu.

Mlžit anebo využívat sílu kapek?

To je otázka. Každý zvolí jiný systém, protože od něj očekává něco jiného. Mikrozávlaha bude jemně rozprašovat kapky vody do vzduchu a pomůže vytvořit ve skleníku příjemné vlhké klima. Kapénková závlaha naproti tomu zajistí přívod vody ke každé jednotlivé rostlině a je díky tomu velice ekonomická, protože nedochází k plýtvání vodou. To je v období zvýšeného výskytu sucha velice důležité. Dobrou zprávou je, že ať zvolíte jeden či druhý systém, při přechodu na jiný způsob zavlažování z něj můžete použít alespoň ovládací prvky a elektroniku. Za poměrně slušných finančních podmínek si tak můžete vyzkoušet, co vám bude vyhovovat.

Jakýkoliv rozměr i provedení

O automatický závlahový systém se sice můžete zajímat již při koupi skleníku, ale pro každý jeho typ i velikost si můžete zavlažování snadno postavit na míru. Není tedy nutné kupovat konkrétní typ skleníku kvůli tomu, abyste do něj mohli instalovat zavlažovací systém. Zavlažovací systémy navíc můžete vybírat jak analogové, tak digitální, což uspokojí široké spektrum vašich požadavků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup