starozitne obrazy

Jak na kombinaci starého a nového? Pozvedněte váš interiér na novou úroveň

Poslední roky interiérovým trendům kraluje severský minimalismus. Jeho základem jsou elegantní linie, neutrální barvy a nadčasové materiály, jako je dřevo, beton a mramor. Takový interiér má nespornou výhodu v tom, že nikdy nezestárne a bude vždy působit čistě. Je univerzální a je velká šance, že se vám bude líbit i za deset, dvacet let. Někdy může ale také působit trochu stroze, jako by v něm vlastně nikdo nebydlel. O vaší přítomnosti v něm tak může vypovídat pouze občasný nepořádek. Jak tedy takový interiér zařídit, abyste mu vdechli život a otiskli v něm aspoň kousek svého vlastního vkusu? Interiér, který stále působí nově, nejlépe doplníte kontrastem něčeho opravdu starého. 

Nábytek

Fantazii při výběru se meze nekladou, vyberte prostě něco, co vystihuje vás a zahřeje nejen interiér, ale i vaši duši. Může se jednat třeba o pěkný kus masivního nábytku. Třeba jídelní stůl nebo zajímavý konferenční stolek, který bude dominovat obývacímu pokoji.

Dekorace a obrazy

Může to být ale jen dekorace, jako například váza, soška nebo obraz na holou bílou stěnu. Navíc můžete spojit příjemné s užitečným. Starožitné obrazy mohou být kromě krásného doplňku také skvělá investiční příležitost. Nemusí se nutně jednat o klasické dílo romantismu ve starožitném rámu. Mezi krásné a cenné kousky patří i současné umění jako plakáty ve stylu street art nebo abstrakce, takže si vybere každý. Zejména pokud je váš minimalistický interiér laděn do neutrálních barev, nebojte se sáhnout po něčem barevnějším. Barvy dekorací můžete sladit například s textilem v místnosti (například dekorativní polštářky na pohovce či koberec). To zároveň zajistí, že tyto dekorace a textilie můžete kdykoliv obměnit, podle nálady nebo třeba ročního období.

Osvětlení a hodiny

Propojte estetiku s funkčností. Eleganci starých časů přivolá třeba luxusní křišťálový lustr, který se k minimalistickému stylu hodí dokonale. Dodá akcent luxusu a přitáhne na sebe pozornost v místnosti. Alternativou jsou starožitné hodiny, které budou s trochou štěstí plně funkční a mohou tak nahradit moderní digitální hodiny, které by v interiéru zbytečně zapadly.

Exotické dekorace

Pokud rádi cestujete a máte vztah k exotice, přeneste si jí kus i domů. Například čínská váza či kvalitní japonský porcelán udělají velkou parádu a zároveň vám vždy připomenou vaše cestovatelské sny či zážitky. Velmi zajímavé a cenné kousky najdete například ve starožitnictví AntikArt. Najdete zde i oblíbený čínský modrobílý porcelán. Můžete si nakombinovat i několik takových starožitných kousků z AntikArt a rozmístit je po bytě. Porcelán můžete používat, ale samozřejmě i vystavit a použít čistě jako dekoraci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup