jak se zbavit hlodavcu

Způsoby, jak se zbavit hlodavců na zahradě a v domě

Myši, potkani a krysy jsou pro mnohé lidi noční můrou. Není se čemu divit! Kromě toho, že mohou přenášet celou řadu nemocí, jsou i značně nebezpeční. Množí se rychlostí blesku, takže je velmi těžké je vyhubit nebo vyhnat z pozemku pryč. Patří mezi nebezpečné škůdce, kteří mohou ničit a živit se na plodech vaší zahrady. Jakými způsoby se jich můžete zbavit a jaké přípravky proti škůdcům využít?

Pasti na hlodavce

Podle toho, s jakým hlodavcem se potýkáte, můžete zakoupit velikost pastičky. Je jasné, že pasti na myši nebudou na potkany příliš účinné. Pasti hlodavce zabijí, což může být pro útlocitné lidi nepříjemné. A nechutné může být také odstraňování takto chycených hlodavců. Nezřídka se stává, že hlodavci na svém chyceném druhovi hodují, a proto mohou past s chyceným hlodavcem odtáhnout i několik metrů od místa, kde jste ji nastavili.

Humánní pasti na hlodavce

Větší i menší hlodavce můžete také lovit do speciálních pastí, které vypadají jako klece. Hlodavec do ní vleze, už ale nevyleze ven. Takto chyceného škůdce pak můžete převést na místo, kde jej vypustíte.

Deratizační stanice

Do deratizační stanice můžete umístit různé návnady na hlodavce. Výhodou je to, že pasti budou chráněny před vlivem prostředí a vydrží tak déle. Dalším přínosem je také to, že se k pastem a nástrahám nedostanou vaši domácí mazlíčci nebo děti. Deratizační stanice jsou obvykle uzamykatelné na speciální klíč.

Plašiče na hlodavce

Na trhu jsou dostupné různé plašiče, jejichž úkolem je odradit hlodavce a zapříčinit to, že sami opustí váš pozemek. Plašiče mohou být ultrazvukové nebo pachové. Jejich výhodou je to, že člověk je neslyší, nevýhodou ale to, že ultrazvukové vlny nejsou schopny projít zdí.

Přirození nepřátelé

Hlodavci mají přirozené nepřátele, kterých můžete využít. Kočky, psi, ale také sovy či draví ptáci si na hlodavcích různých velikostí rádi pochutnají. Kočky a psy můžete začít chovat, v řadě případů totiž postačí pouhá jejich přítomnost. Použít můžete též jejich výkaly. Ve zverimexech se dají sehnat například výkaly hadů, které jsou velmi účinné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup