rodinny dum

Izolace do každého rodinného domu. Jakých chyb se vyvarovat?

Při stavbě rodinného domu se chceme vyvarovat budoucím možným vysokým nákladům, jež jsou spojené s energiemi a vytápěním. Abychom po nastěhování neplatili majlant, už při výstavbě nového domova investujeme do foukané izolace, která se jeví jako to nejlepší řešení, které nás před případnými vysokými náklady ochrání. Ať už ale kývnete na zateplení šikmé střechy nebo k izolaci stropu, může dojít k chybám, které by původní záměr ušetřit spíše zmařili.

Izolace není dostatečně tlustá

Jednou z největších chyb je nedostatečná tloušťka tepelné izolace. Pokud investujete do tohoto úsporného opatření, mělo by na něj být opravdu spolehnutí. Příliš tenká vrstva nejen, že neudrží teplo v domácnosti, ale spíše mu umožní průchod ven, jen to více zabolí vaše keramické prasátko ukrývající rodinný rozpočet.

V ideálním případě se vyplácí aplikovat rovnou dvě vrstvy, a to mezi krokve a následně také pod krokve. Tím se splní požadavky a zajistí se tak dostatečná izolace, po které toužíte.

Dojde k poškození parozábrany kabely

Velkou chybou je, když dojde k poškození takzvané parozábrany, a to kabely nebo trubkami, které později touto cestou vedou. Bohužel narušení ochrany parozábrany není dnes žádnou výjimkou, děje se to poměrně běžně. Problém nastává hlavně v okamžiku, kdy navíc nejsou vruty dostatečně dotažené.

Abyste možnému černému scénáři předcházeli, vyplatí se naříznou poslední vrstvu izolace, aby vznikl průchod pro zmiňované kabely nebo trubky.

Nekvalitní izolace

Při výběru je také velmi důležité vybrat kvalitní izolaci. Když už se rozhodnete investovat do tohoto opatření, chcete, aby na něj bylo opravdu spolehnutí a abyste se vyhnuli budoucím podobným investicím. Nesahejte proto už poprvé po nekvalitních materiálech, ale spíše upřednostňujte možná dražší, leč kvalitnější alternativu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup