IMG 1037 11

Pandemie koronaviru a možnosti domácí zdravotní péče

Ještě nedávno jsme si asi všichni mysleli, že pandemie koronaviru je chvilková záležitost, a nikdo si asi nepředstavoval, že tu s námi tato nemoc bude delší dobu. Bohužel zatím to moc nevypadá, že by se nám koronavirus podařilo vymýtit, ale lidé se s ním učí pomalu žít. Naprostá většina lidí se více zaměřila na své zdraví a samozřejmě se nechtějí zbytečně vystavovat nebezpečí nákazy. Pro mnoho pacientů, jejichž stav již nevyžaduje nepřetržitou nemocniční péči, tak přichází v úvahu domácí zdravotní péče.

Co všechno domácí zdravotní péče pacientům přináší?

  • Tak za prvé pacient není tolik vystavován nebezpečí infekčních nákaz, a tedy i koronaviru
  • S ohledem na domácí prostředí je pacient v lepší psychické pohodě
  • Urychluje se léčba i rekonvalescence také právě díky psychické pohodě pacienta

A navíc tito pacienti zbytečně nezabírají lůžka, která jsou v souvislosti s koronavirem zapotřebí pro covidové jednotky.

I poskytovatelé domácí zdravotní péče si velmi dobře uvědomují důležitost jejich práce a snaží se pacientům zajistit co nejvíce služeb včetně specializovaných úkonů. Agentury se účastní pilotních projektů pod záštitou zdravotních pojišťoven a nabízejí tak pacientům nové a nové možnosti. Poměrně nedávno tak specializované agentury zařadily do svých služeb třeba i domácí parenterální výživu či domácí umělou plicní ventilaci.

Při výběru agentury pro domácí zdravotní péči je potřeba si pohlídat, aby agentura měla uzavřenou smlouvu se zdravotní pojišťovnou pacienta. Pokud totiž domácí zdravotní péči předepíše ošetřující lékař, je plně hrazena v rámci klasického zdravotního pojištění. Dále je třeba se zaměřit na to, aby agentura zajistila všechny požadované služby a jejich pracovníci byli v určité dojezdové vzdálenosti. Jedině tak se bude u pacienta střídat minimum lidí a minimalizuje se tak riziko nákazy koronavirem, ale i jakýmikoli jinými infekčními nemocemi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup