Mikulov

Výlety v okolí Mikulova pro rodiny s dětmi

Mikulov je nádherné město a během prázdnin se stává destinací řady turistů z celé České republiky. Lákavé je svými historickými památkami, vinařskou historií, ale i přírodními krásami ve svém okolí. Probádejte zdejší krajinu s celou rodinou.

Město Mikulov 

Samotné město Mikulov vás oslní krásným historickým náměstím se spoustou zajímavých obchodů, což zaujme hlavně vaše děti. Také si tu můžete dát v různých vinárničkách víno, děti mošt.

Dominantou Mikulova je zámek, který se tyčí nad městem. Pro rodiny s dětmi je jeho návštěva pěknou procházkou. Nemusíte jít ani na komentovanou prohlídku. Menší děti většinou nejsou schopné výklad vydržet. Raději se projděte zahradami kolem hradu nebo navštivte nekomentované stálé expozice.

Milkulov má však ještě jednu dominantu, kterou je Kaple svatého Šebestiána, díky které si můžete udělat příjemný výlet společně s dětmi. Cesta jde většinou lesem. Je to trošku do kopečka, ale náročné to není. Určitě se vám to bude líbit. 

Aqualand Moravia

Pokud vyrazíte z Mikulova na výlety autem, určitě si pořiďte nějakou dobrou navigaci a držák na mobil do auta, díky kterému budete mít navigaci neustále před sebou. Díky tomu se tak bezpečně dostanete třeba do Aqualandu Moravia, vodního parku, který se nachází jen pár kilometrů od Mikulova. Autem jste tam tak za 15 minut.

Parkoviště tu je celkem velké, takže s parkováním sand problém nebude. Uvnitř najdete řadu venkovních i interiérových vodních atrakcí, které děti jednoduše zbožňují. Během pandemie byl aquapark zavřený, ale tento čas využili na obnovu a nedávno tak otevřeli například nový dětský vodní hrad.

Wake Merkur

Nedaleko Aqualandu se nachází obrovský kemp Merkur. Ten by neměl uniknout vaší pozornosti, pokud jsou vaší srdcovkou vodní sporty všeho druhu. Na vodní hladině se tu totiž nacházejí vleky na wakeboarding, a to je zatím v České republice málo vídaná atrakce.

Wakeboarding
Wakeboarding je skvělá aktivita pro milovníky vodních sportů. Zdroj: Unspalsh.com

Wakeboarding vypadá úžasně, láká řadu lidí, ale je to pěkná dřina. Wake Merkur je skvělý v tom, že má hned dva vleky – velký a malý. Díky tomu se tu tak můžou učit na malém vleku začátečníci, aniž by překáželi zkušenějším jezdcům. Kromě toho během sezony každou sobotu pořádají skupinové lekce pro děti od 6 let. Můžete si tam taky půjčit veškeré vybavení.

Cyklistika kolem Nových Mlýnů

V okolí Aqualandu začínají úžasné cyklistické chodníky, které vás provedou nádhernou přírodou v okolí nádrže Nové Mlýny a kolem soutoku řek Jihlavy a Svratky. Příroda je plná lužního a vodního kvítí. Potkáte tu spoustu rybářů a po cestě narazíte na bufet, kde si můžete dát třeba uzeného kapra.

Nove Mlyny
Při cestě na kole kolem Nových Mlýnů narazíte i na tento parádní bufet/obchod. Zdroj: archiv

Dolní Věstonice

Z Mikulova se autem i na kole dostanete do Dolních Věstonic – proslavené obce, která je snad nejznámějším nalezištěm osídlení člověka v době ledové. Našla se tu světoznámá Věstonická venuše.

Najdete tu stálou expozici Věk lovců a mamutů, případně si můžete dát parádní oběd v Hostinci u Srnečka v centru obce, kde je velký venkovní prostor i dětské pískoviště. Takže si děti trochu zpestří den zase trochu jinou aktivitou.

Na kávičku si pak můžete sednout na vzdálenější Občerstvení U vody na okraji obce, zatímco si vaše děti budou hrát na překvapivě velkém lanovém hřišti v bezprostřední blízkosti Nových Mlýnů.

Pálava

Při návštěvě Mikulova nesmíte zapomenout ani na chráněnou krajinnou oblast Pálava. Sem se dá opět krásně dojet autem nebo i na kole a uspořádat společně s dětmi pár menších výletů po okolí.

Palava
Pálava je plná krásných výhledů. Zdroj: archiv

Dá se dojít například na Sirotčí hrádek či známější Dívčí hrady. Jedná se o nepříliš dlouhé, ale za to celkem strmé výstupy, s dětmi na zádech to může být náročnější. Můžete se ale jen tak projít po místních chodníčcích a kochat se krásnými výhledy a úžasnou přírodou. Rodiče ocení, že vesničky, z kterých se na turistiku dá vyrazit, jako je třeba Perná nebo Pavlov, jsou plné různých sklípků, kde můžete okoštovat nebo si na doma koupit víno.

Rada na závěr: Pokud se rozhodnete jet na některé výlety na kole. Vždy si celou cestu pořádně dopředu naplánujte a zjistěte, zda náhodou nějaký úsek nevede přes frekventované silnice. S malými dětmi to pak může být spíše stres než radost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup