kotvicnik zemni

Kotvičník zemní je účinný lék na mnoho neduhů

Kotvičník zemní (tribulus terrestris) je nízká plazivá rostlina se žlutými květy, jež nachází využití v přírodní medicíně. Jedná se totiž o bylinu, která má řadu příznivých účinků na lidské tělo a účinně působí na řadu civilizačních chorob. Pozitivní účinek má také na mužskou a ženskou plodnost. Z tohoto důvodu se kotvičníku často přezdívá rostlinné afrodiziakum.

Široké spektrum léčivých účinků

Z kotvičníku zemního se nejčastěji využívá nať, avšak léčivé účinky má celá rostlina. Tato léčivá bylina pomáhá například se snižováním krevního tlaku a snižováním hladiny cholesterolu v krvi. Pozitivní vliv má také na srdce a imunitu. Kotvičník zemní účinně pomáhá i při léčbě deprese. Kromě jiného také pomáhá při léčbě cukrovky, jelikož snižuje hladinu cukru v krvi. Kotvičník nachází časté využití i jako kloktadlo při zánětech ústní dutiny. Nakonec příznivě působí na močové cesty, trávicí systém a játra.

Kotvičník má přínosy pro ženy i muže

Významnou úlohu sehrává kotvičník zemní také v rámci plodnosti žen a mužů. Tribulus terrestris má totiž vliv na růst libida a zajišťuje lepší náladu. Pravidelné užívání kotvičníku zemního navíc u mužů zvyšuje počet spermií a léčí prostatu. U žen pak zvyšuje hladinu estrogenů a zvyšuje jejich plodnost. Kromě toho napomáhá ženám i se snížením jejich tělesné hmotnosti.

Jak můžete kotvičník užívat?

Kotvičník zemní se často užívá jako odvar, který se připravuje z čerstvé či sušené byliny. Velice oblíbená je také tribulus tinktura, a to pro svoji účinnost a snadné užívání. Doporučuje se užívat 2-3x denně 1-2 ml tinktury po dobu 2 měsíců a následně si dát 14 denní pauzu. Tinktura lze užívat přímo či přidat do studeného nápoje.

Chcete-li poznat sílu kotvičníku zemního, pak navštivte internetový obchod Herbavis, který se specializuje na prodej přírodních léčivých produktů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup