15314 2 aaa1

Překvapivé vlastnosti moderních obývacích stěn

Vybíráte novou obývací stěnu jako náhradu vaší historické stěny a když tak vybíráte, tak si uvědomujete, že vlastně nevíte, jaké nároky jsou na moderní obývací stěny kladeny? Co vlastně frčí a jaké trendy v oblasti obývacích stěn jsou nejvíc praktické? Nebojte se, nejste v tom sami. Oblast interiérového nábytku se velice rychle proměňuje, a co bylo moderní před pár lety, je dnes zastaralé. Proto není od věci nechat si poradit.

Rozdíl mezi obývacími stěnami v minulosti a dnes

V minulosti bylo běžné, že obývací stěny zabraly celou stěnu pokoje. Dnes se obývací stěny většinou skládají z několika samostatných kusů ve stejném designu. Na obývací stěně nesmí chybět televizní stolek, tedy podlouhlá nízká skříňka na televizi, a několik skříněk nebo polic. Knihy by měly být naskládány v knihovně a sbírka vzácného porcelánu ve vitríně. Všechny kousky nábytku by měly být hezky sladěné, aby interiér působil harmonicky. V obývacím pokoji by měl být také konferenční stolek a jedno nebo dvě křesla. Při výběru nábytku do obývacího pokoje je důležité vybírat takové kusy, které jsou praktické a pohodlné. Obývací pokoj je místem, kde trávíte spoustu času, proto je důležité mít nábytek, který budete rádi používat.

Velikost je opravdu důležitá

Obývací stěny dnes připomínají spíše obývací sestavu, kterou lze zakoupit jako celek nebo po jednotlivých kusech. Nejdůležitější je, aby obývací stěna vytvářela určitou obytnou atmosféru a podporovala základní funkce obývacího pokoje. Velikost obývací stěny musí odpovídat velikosti vašeho obývacího pokoje. Pokud máte velký obývací pokoj, můžete zvolit velkou obývací stěnu. Do malého pokoje pak vyberte jen pár kousků, abyste si ho příliš nezastavěli nábytkem a proudila v něm energie.

Televize v obýváku? Rozhodně ano!

Je paradoxní, že v době internetu, stále vévodí většině domácností televize. Mnoho moderních obývacích stěn s ní rovnou počítá. Televizní stolek je obvykle jejich součástí. Měl by být minimálně stejně široký jako samotný televizor, ideálně o několik centimetrů širší. Snížíte tak riziko pádu televizoru a získáte prostor pro reproduktory nebo nějakou dekoraci. Výška stolku je však klíčovým rozměrem při jeho výběru, protože ovlivní pohodlí při sledování televize. Obrazovku byste měli mít v úrovni očí nebo o něco níže.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup