jak nosit tasku

Jak nosit pánskou tašku?

V životě každého muže někdy přijde chvíle, kdy všechny nezbytnosti nevtěsná do kapes a ani batoh vzhledem k situaci nebude vhodnou alternativou. V tom případě přichází na řadu pánské kožené tašky. Je ale třeba je umět správně vybrat i nosit.

Správná velikost je základ

Základem je správná velikost. Pokud potřebujete sbalit jen pár nezbytností, jako jsou pánské kožené peněženky, klíče, mobilní telefon a případně něco malého k jídlu či pití, bohatě postačí malá taška přes rameno. Pokud s sebou potřebujete nosit také notebook nebo papírové dokumenty, bude lepší větší aktovka, ideálně s odnímatelným ramenním popruhem.

Vertikální tašky se hodí spíše pro přenášení menšího počtu věcí, mívají dostatek doplňkových kapes a často do nich lze umístit i tablet nebo netbook. Horizontální tašky jsou univerzálnější a jelikož bývají větší než ty vertikální, vejdou se do nich kromě dokumentů a notebooku třeba i rukavice nebo šála.

Tvar, účel a velikost tašky vždy bezvýhradně ctěte. Přecpáváním tašky věcmi, které do ní nepatří, ji můžete zdeformovat a nenávratně zničit. Stejně tak nevypadá dobře ani velká poloprázdná taška, která se při nošení prohýbá.

Pozornost věnujte i barvě tašky. Pokud nosíte modrý oblek nebo džíny, volte hnědou tašku. K černému oblečení lépe pasuje černá taška. Barvu tašky pak slaďte i s barvou obuvi a i kožené pásky by měly být ve stejném odstínu.

Kůže jako nejlepší materiál

A proč zvolit zrovna kůži? Je totiž snadno kombinovatelná jak s elegantním oblekem, tak s obyčejnými džíny a teniskami. Naproti tomu třeba textilní taška je ke společenskému oblečení zcela nevhodná. Jedinou výjimkou je ryze sportovní outfit, ke kterému se ale zase hodí spíš zmíněné batohy. Kůže má navíc mnohem delší životnost a je odolnější. Investujte do pravé kůže, jelikož koženka ráda praská ve švech, loupe se a po několikerém nošení už zkrátka nevypadá tak hezky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup