Jak nebankovní půjčka dokáže pomoci?

Dostali jste se do finanční tísně? Čekáte na výplatu jako na smilování a současně čelíte výhrůžce třeba od telefonního operátora, že pokud ihned nezaplatíte, služby vám prostě vypne? Nebo hůře, máte stejný problém s dodavatelem elektřiny? Či prostě jen potřebujete peníze na nákup potravin? A víte, že je snadno získáte z nebankovní půjčky, která vám dobře poslouží, když dodržíte dvě jednoduchá pravidla?

Musíte na to mít!

Nedávno se objevila hrozivá statistika, že až 863 000 lidí je v České republice zatíženo exekucí a v mnoha případech za to může právě neuvážená půjčka. Více na toto téma zde. Dostat se kvůli půjčce do spárů exekutora je de facto obrovská nezodpovědnost. Pravidlo první tedy zní: „Půjčuji si jen tehdy, když na to mám“.

Specifikem nebankovní půjčky je, že si snadno půjčíte několik tisíc korun na několik dní, přičemž dobu splatnosti i sumu si volíte sami. Ze všeho nejdříve je potřeba si udělat jednoduchou finanční rozvahu a zjistit si, kolik peněz z jedné výplaty můžete na splátku dát. Uděláte to tak, že od celkových měsíčních příjmů odečtete celkové měsíční výdaje. Rozdíl je maximální částkou, kterou můžete bez problémů na splátku dát. Abyste měli jistotu, že peníze včas vrátíte, je vůbec nejlepší si nejdříve půjčování nezávazně vyzkoušet – tj. vzít si půjčku bez poplatku. Aktuálně je k mání online půjčka od Via SMS s.r.o. na až 8000 Kč zcela bez poplatku (platí pro nové žadatele o půjčku).

Nedůvěřuji, ale prověřuji

Druhým pravidlem je: „Půjčuji si výhradně od prověřeného poskytovatele“. Je důležité, aby společnost měla licenci od ČNB. Zjistíte to snadno na webu ČNB. V online registru poskytovatele vyhledáte podle jména, IČ nebo DIČ.

Na serióznost společnosti poukazuje také její členství v APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Pročtěte si také online diskuze, kde lidé sdílí zkušenosti. Díky těmto 3 jednoduchým krokům získáte představu o tom, zda se chystáte půjčit od seriózní firmy či nikoliv a vyvarujete se tak spoustě problémů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup