geopas mapa

Při investici do pozemku buďte obezřetní

Investice do nemovitosti se může stát výhodou za předpokladu, že víte, co děláte. Pokud se jedná o pozemky a parcely, je doslova nezbytné znát hlavní rozdíl mezi oběma výrazy. Zároveň se vyplatí zjistit si o konkrétním místě dostatek informací, k čemuž slouží ty správné weby. Tohle a mnohé další vám nyní prozradíme.

Jaký je rozdíl mezi pozemkem a parcelou?

Když se řekne pozemek, můžete si představit ohraničenou plochu. Oproti tomu parcela už je spojena s parcelním číslem a je tedy řádně vedena v katastru nemovitostí. Pokud se chcete podívat na konkrétní informace týkající se dané parcely, využijte k tomu projekt GeoPas. Ten je totiž takovým pomyslným rozšířením katastru nemovitostí. Na jednom místě můžete o konkrétní parcele zjistit podstatně více informací.

  • Občanská vybavenost
  • Životní prostředí
  • Lokalita
  • Geologie
  • Voda
  • BPEJ/LPIS

Jak asi správně tušíte, tohle všechno jsou zásadní údaje, které doslova rozhodují o tom, jak výhodná může být daná investice do stavební parcely či pozemku. Mimochodem, stavební pozemek je součástí stavebního zákona.

Jednotlivé druhy pozemků hrají důležitou roli

Pokud se rozhodnete investovat do pozemku, měli byste určitě zjistit, o jaký druh se jedná. Vedle zemědělské půdy jsou tu i vodní plochy, zastavěné plochy a nádvoří, lesní pozemky a ostatní plochy. Podstatné je také budoucí využití pozemku a způsob ochrany pozemku. Pokud upotřebíte projekt GeoPas, který mimochodem odkazuje na katastr nemovitostí, zjistíte o pozemcích spoustu hodnotných informací.

Kromě nahlížení do mapy se před investicí do pozemku zajímejte také o možnost budoucí výstavby. Jde o jednu z nejzásadnějších informací ovlivňujících celkovou cenu. Mnohé vám v tomto ohledu prozradí územní plán. Na základě takových údajů pak ve výsledku můžete smlouvat o ceně. Vsaďte na GeoPas jako výchozí bod při hledání všeho potřebného.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup