S jazykem do světa

Pro někoho dobře, pro někoho špatně, dnes nám ovládání pouze mateřského jazyka pro úspěšnou kariéru jednoduše nevystačí. Abychom prorazili, a to v jakémkoli oboru, musíme ovládat alespoň jeden cizí jazyk. Minimálně na průměrné úrovni, to znamená, že se v jazyce domluvíme bez větších problémů. A jak se říká: „Kolik jazyků ovládáš, tolikrát jsi člověkem“, dnes platí více než kdykoliv předtím.

Problémem však je, že zatímco zaměstnavatelé od mladých absolventů vysokých škol očekávají ovládání alespoň jednoho cizího jazyka na komunikativní úrovni, vysoké školy dělají naprostý opak. Mnozí studenti to znají. Cizí jazyk sice v osnovách mají, ale je na takové chabé úrovni, že zapomenou i to, co věděli dosud. A tak jim zbývá jen jediné. Investovat čas a velké peníze do různých individuálních jazykových kurzů.

3 důvody, proč studovat jazyky

woman_reading_a_book_198548O tom, že ovládat cizí jazyk, je dnes velmi důležité, si můžete přečíst kdekoliv. Ale proč? My si přiblížíme 3 důvody, které vás určitě přesvědčí o tom, že jazyky skutečně potřebujete.

1. Otevírají se brány do cizích zemí

Rádi cestujete nebo byste alespoň rádi cestovali? Bez ovládání alespoň jednoho světového jazyka se vám tento sen splní jen těžko. Na západě se domluvíte anglicky, na východě vám zase pomůže ruština. A pokud si chcete vychutnat pravé kouzlo té které země, nejlépe je ovládat jazyk jejích obyvatel. Tedy, čím více jazyků budete ovládat, tím více si cestování a jiné kultury užijete.

2. Zaměstnavatelé se o vás budou bít

Ještě stále jsme v době, kdy lidé až tolik cizích jazyků neovládají. Pokud tedy budete patřit k těm, kteří je ovládají na velmi dobré úrovni, s hledáním práce po skončení školy nebudete mít téměř žádné problémy. Zaměstnavatelé to totiž umí velmi dobře ocenit, a to je třeba jednoznačně využít.

3. Bez omezení

V dnešní rychlé internetové a digitální době platí, že kdo přijde s něčím novým nejrychleji, vyhrává. Je to tak v téměř v každém odvětví. Ať už v technice nebo reklamě. V našich zeměpisných šířkách však mají ti, co jazyky ovládají, jednu velkou výhodu. Inspirovat se zahraničím a přinést k nám něco, co tu ještě nebylo. A to si uvědomují všichni, kteří potřebují kreativní a inovativní lidi.

Škola, na níž se jazyk i naučíte

Ptáte se, milí studenti, jakou vysokou školu se vybrat, aby vaše cizojazyčné schopnosti nabraly směr vpřed a nikoliv vzad? Vyberte si vysokou školu, která poskytuje výuku jazyků na profesionální úrovni a není to jen o získání kreditů a napsání trapného testu. Vyberte si vysokou školu, která vám poskytne kvalitní studium v ​​oboru, který jste si vybrali, a jako bonus přidá i kvalitní studium cizích jazyků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup