Jak díky hydratačním krémům resetovat pokožku po dovolené

Letní měsíce jsou pro většinu lidí ztělesněním dovolených s hromadou slunce a bezstarostnosti. Ale když vy přijdete domů odpočinutí a plní sil, vaše pokožka už mele z posledního. Může za to nadměrné vystavování se slunečním paprskům, nedostatečná ochrana před sluncem či chybějící hydratace.

Ani poctivé používání opalovacích krémů ještě neznamená, že se vaše kůže nebude nadměrně vysušovat nebo že hydratační krémy zachrání to, co jste podcenili při slunění. Pravdou je, že zdraví pokožky a její vzhled po návratu z dovolené ovlivňují dva faktory. Prvním je výběr a používání vhodné sluneční ochrany, druhým je její průběžná hydratace. Jedno bez druhého nikdy nepřinese požadovaný účinek. Naopak, pokud si vytvoříte návyk, že pokožku budete nejen chránit před sluncem, ale i dostatečně hydratovat, odvděčí se vám delším opálením, zdravější barvou a přirozeným jasem.

Ptáte se, jak vlastně dochází k vysušování pokožky? Slaná nebo chlorovaná voda, koupání, častější tření ručníkem, zvýšená intenzita slunečních paprsků, to vše zatěžuje pokožku, která ztrácí schopnost vlastní hydratace. A čím více slunce, suchého vzduchu a soli, tím více se z jejího povrchu odpařuje voda, a narušuje se tak její přirozená rovnováha. Přidejte si k tomu nepoužití opalovacího krému a následné spálení a máte recept na drsnou a vysušenou pokožku, která křičí po hydrataci.

Proto jí po návratu z dovolené dopřejte zvýšenou péči. V ideálním případě již během ní. Povolejte do služby hydratační krémy a krémy na suchou pleť. Pozor, ne vždy platí, že hutné a mastné krémy jsou tím pravým. Více než na tento fakt se dívejte na složení hydratačních krémů. Vybírejte si takové, které stimulují buněčné funkce kůže a aktivují její přirozený hydratační proces, jako například řada Hydrabio. Kromě poctivého natírání zařaďte do jídelníčku i jídla bohatá na vitamíny, minerály a zejména vodu. Mezi ně patří okurka, meloun, bobulové ovoce, řapíkatý celer, saláty a silnostěnné papriky. Samozřejmě nezapomínejte na dostatečné pití obyčejné vody. Pokud si na měsíc odpustíte i alkohol, včetně vína k večeři, budete překvapeni, jak dobře a svěže může vaše pleť vypadat. I malé změny mohou přinést velké výsledky. A co je lepší než zakončit léto s lepší verzí sama sebe?

Více se dozvíte na www.bioderma-cz.com.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup