Jak si správně umývat vlasy?

Umývání vlasů je činnost, k níž dochází zhruba každý druhý den. Během umývání vlasů se zbavujeme nehezké mastnoty vlasů, také vlasy během umývání vyživujeme. Bohužel drtivá většina lidí si své vlasy umývá špatně. I nevhodné umývání vlasů má podíl na tom, jak vlasy vypadávají, jestli vypadají zdravě, silně či jestli vás trápí lupy či suchá pokožka hlavy. Pojďme si proto říct, jak bychom si vlasy měly umývat a jakou správnou péči jim dopřát, jelikož to potřebují a zaslouží.

Každý člověk ví, že k dokonalé visáži patří také dokonale vypadající vlasy. Vlasy jsou naší nedílnou součástí, proto bychom je neměli rozhodně podceňovat. V případě, že patříte k ženám, které vlasy neustále žehlí, kulmují nebo fénují, tuplem byste si měla vlasy správně umývat, jelikož právě vlasy jsou více namáhané než jiné.

Pojďme si proto říct, jak své vlasy, jež jsou naší pýchou, správně umývat.

Šampon jako krok číslo jedna

Umytí vlasů šamponem je krok číslo jedna, není to však jediný krok, i když si to mnohé ženy myslí. Šampon jen zbavuje vlasy mastnoty, to je však jeho jediný úkol. Je nutné následovně použít i jiné vlasové produkty, jinak vlasy nebudou vypadat svěže a zdravě. Při umývání vlasů šamponem to s šamponem nepřehánějte a pořádně si vlasy umyjte po nanesení šamponu. Pokud šampon necháte ve vlasech, vysuší pokožku hlavy a často tak vzniknou lupy. Abyste podpořili růst vlasů, vlasy umývejte vlažnou vodou, nikoli horkou vodou.

Kondicionér následuje

Nanesení kondicionéru následuje po umytí vlasů šamponem. Právě kondicionér v sobě často obsahuje skvělé látky a vitaminy, jež vlasům dodají zdravý, pevný a svěží vzhled. Doporučujeme kondicionéry kvalitních značek, jako je Plantur 21 nebo Schwarzkopf Professional.

Důležitá je i vlasová regenerace

Jednou za týden nebo dvakrát do týdne dopřejte vlasům i speciální péči a regenerujte je s pomocí vlasových masek.

zdroj obrázku: pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup